Reklama

Służby Specjalne

Policja zatrzymała drugą osobę w związku z fałszywymi alarmami bombowymi

  • Fot. policja.pl
    Fot. policja.pl

Policja poinformowała o zatrzymaniu drugiej osoby w związku z fałszywymi alarmami bombowymi, które zakłóciły funkcjonowanie 22 obiektów użyteczności publicznej. Drugi zatrzymany to mężczyzna powiązany z pierwszym zatrzymanym w Chrzanowie.Czytaj: Policja zatrzymała podejrzanego o fałszywe alarmy bombowe

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani we wtorek 25 czerwca. Obecnie trwa zbieranie materiałów dowodowych, które mogą pozwolić na przedstawienie im zarzutów. Według "Rzeczpospolitej" pierwszy zatrzymany mężczyzna to 24-latek powiązany z grupą hakerów Anonymous, znany organom ścigania z podobnych czynów. Za fałszywe poinformowanie o podłożeniu ładunku wybuchowego, polskie prawo przewiduje karę w wysokości do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: Hucpa czy realne zagrożenie? Terroryści XXI wieku w Polsce

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz a także Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji potwierdzili, że czyny nie miały charakteru terrorystycznego, a "chuligański".  Nie zmienia to jednak faktu, że  minister powołał specjalny zespół złożony z funkcjonariuszy podległych mu służb, którego celem jest ujęcie sprawców całego zdarzenia wywołanego przez wysłanie maili z fałszywymi informacjami.  Polskie służby współpracują również w tym celu z partnerami z zagranicy.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama