Reklama

InfoSecurity24.pl | Bezpieczeństwo wewnętrzne i służby mundurowe

Policja zapobiegła polsko-rosyjskiej bójce kibiców na Litwie

  • photo
    photo

Policja poinformowała, że jej funkcjonariusze z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców z Komendy Stołecznej Policji zapobiegli bójce kibiców, do jakiej szykowano się na terenie Litwy. Dzięki współpracy policji polskiej i litewskiej udało się zapobiec przygotowywanej „ustawce”.

Policja stołeczna uzyskała informację o przygotowaniach grupy polskich pseudokibiców klubu Legia Warszawa, szykujących się do wyjazdu na Litwę, podczas którego miało dojść do umówionej walki z pseudokibicami rosyjskiej drużyny.

Dzięki uprzedzeniu litewskich kolegów za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, litewscy funkcjonariusze zdołali zapobiec stawieniu się polskich pseudokibiców w miejscu uzgodnionym na walkę. Przy zatrzymanych w czasie kontroli drogowej pięciu Polakach znaleziono ochraniacze na zęby i inne przedmioty używane w sportach walki. Jeden z naszych rodaków miał też przy sobie plan dojazdu do miejsca „ustawki” wraz z wskazówkami organizatorów.

Po wystawieniu posterunków kontrolnych na drogach prowadzących na miejsce walki, funkcjonariusze policji litewskiej zatrzymali kolejnych Polaków, którzy po wykonaniu niezbędnych czynności zostali zawróceni do granicy z Polską. Procedurą objęto ogółem ok. 150 osób. 

Na łamach Defence24.pl opisywano scenariusz, w którym Rosja może wykorzystać Polaków zamieszkujących na Litwie do wywołania konfliktu z Wilnem.

Reklama

Komentarze (2)

  1. ito

    I po co? Pilnować tylko żeby się nie rozleźli poza teren ustawki i na przykład lasu nie podpalili, bo szkoda. I zadbać, żeby ci, co pozostaną na nogach zakopali tych, co nie będą dawać znaku życia- śmiecenie w lesie jest niekulturalne.

  2. Zbrozło

    posiadanie szczeny i rekawic lub tasm jest zabronione??? hahah zeby chociaz palki mazcety tec mieli to jeszzce a tak? az musialo sie tutaj znalezc taki news ze ich spisali i do domu zawrocili hahah

Reklama