Reklama

Służby Mundurowe

Policja przejęła 100 sztuk "sprawnej" broni [FOTO]

  • Fot. http://www.policja.pl/
    Fot. http://www.policja.pl/

Funkcjonariusze CBŚP z Olsztyna i Kielc przy pomocy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Kielc zatrzymali w województwie świętokrzyskim 5 mężczyzn w wieku od 21 do 58 lat. W trakcie czynności przejęto 100 sztuk „sprawnej” broni palnej, w tym długiej i maszynowej - podaje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Od ponad roku olsztyńskie CBŚP pracowało nad sprawą handlarzy bronią z województwa świętokrzyskiego. Kiedy policjanci zyskali potwierdzenie, że zajmuje się tym pięciu mężczyzn, przygotowali się do akcji zatrzymania. Przy wsparciu funkcjonariuszy CBŚP z Kielc i policyjnych antyterrorystów z KWP Kielce, wkroczyli jednocześnie pod wskazane adresy. Policjanci zatrzymali 5 mężczyzn, a wśród nich dostawców nielegalnej broni i handlarzy, a także rusznikarza, który zajmował się prawdopodobnie przerabianiem broni.

Fot. http://www.policja.pl/

Podczas kilkunastu przeszukań miejsc przechowywania broni palnej i amunicji oraz miejsc służących do przerabiania broni tzw. rusznikarni funkcjonariusze zabezpieczyli około 100 sztuk broni palnej krótkiej, długiej, maszynowej i broni kolekcjonerskiej. Wśród zabezpieczonych egzemplarzy broni znajdowały się m.in. pistolety: Parabellum, Steyer, Mauser, Burnett, Walther, VIS, Colt, Heckler&Koch,  HS9, TT, CZ, SIG, pistolety maszynowe: Skorpion, INTRATEC TEC-9, PM 63 RAK, PPS, WZ 41 i 43 (PPSZ), PPRT, karabiny: KBK AKMS i AKM "Kałasznikow", SIG, Heckler Koch, Schmit Rubin, Mauser, Mosin, strzelby: Leppo, Bronko, Sabatti, rewolwery: H.Schmidt, Buldog, Smith&Wesson, ciężki karabin maszynowy Maksim.

Fot. http://www.policja.pl/

W Pomorskim Wydziale Zamiejscowym departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej mężczyźni usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania i handlu bronią, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował już tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące w stosunku do 2 osób i miesięczne w stosunku do 3.

Fot. http://www.policja.pl/

Policjanci zabezpieczyli również ponad 7,5 tys. sztuk amunicji różnego kalibru, części karabinów i pistoletów: lufy i zamki, niewybuchy z II wojny światowej i urządzenia rusznikarskie. W jednym z miejsc policjanci trafili również na nielegalne papierosy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 600 tys. sztuk papierosów różnych marek, których wprowadzenie na rynek skutkowałoby stratami Skarbu Państwa w wysokości ponad pół miliona złotych.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Gdańsku, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące handlu bronią i jej posiadania bez zezwoleń.

Reklama

Komentarze

    Reklama