Reklama

Służby Mundurowe

Policja kupuje karabiny wyborowe. "Wzmocnienie przed ŚDM"

  • Fot. Policja
    Fot. Policja

Komenda Główna Policji ogłosiła zwycięzcę przetargu na dostawę karabinów wyborowych kal. 7,62x51 mm NATO (.308 Win). Zakupione karabiny będą stanowiły wzmocnienie dla policji w zabezpieczaniu Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Polsce.

W przyśpieszonym przetargu ogłoszonym przez KGP na dostarczenie pięciu kompletów karabinów wyborowych kal. 7,62x51 mm NATO (.308 Win) brały udział dwa podmioty. Zwycięzcą przetargu, w ramach którego wybrano propozycję o wartości ponad 193 tys. zł, zostało konsorcjum Works11 Sp. z o. o. członek konsorcjum Works11 Michał Lubiński. Drugim z oferentów była warszawska firma Kaliber, której oferta została wyceniona na ponad 215 tys. zł. 

W związku z tym, że kupno karabinów związane jest bezpośrednio z zabezpieczaniem Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Polsce, termin dostawy został wyznaczony na 24 czerwca br. W ogłoszeniu nie określono dokładnie typu pozyskanej broni. Również przedstawiciele firmy Works11 odmówili podania informacji o szczegółach przetargu.

Pozyskany sprzęt trafi najprawdopodobniej do pododdziałów antyterrorystycznych polskiej policji. Światowe Dni Młodzieży będą trwały od 26 do 31 lipca w Krakowie oraz w Brzegach pod Wieliczką.

Czytaj także: Policja kupuje granaty ogłuszające

 

Reklama

Komentarze

    Reklama