Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Policja kupuje amunicję do karabinów wyborowych

  • Fot. Policja
    Fot. Policja

Komenda Główna Policji ogłosiła postępowanie przetargowe na zakup amunicji różnego rodzaju do karabinów wyborowych. Łączna liczba zamawianej amunicji wynosi 25 tys. sztuk, a termin dostawy wyznaczony został na październik br.

Zgodnie z rozpisanym postępowaniem, w którym termin składania wniosków został wyznaczony na 9 sierpnia 2016 roku, Komenda Główna Policji planuje zakup amunicji różnego rodzaju. W tym celu prowadzone jest pięć oddzielnych zadań, jednakże nie przewidziane zostało składanie ofert wariantowych. 

Czytaj także: Policja kupuje hełmy i granaty łzawiące

W postępowaniu wyróżniono zakup:
- Zadanie 1: amunicja .308 win RUAG SWISS P 11,3 g Target, w liczbie tysiąca sztuk. Nabój powinien posiadać pełnopłaszczowy pocisk HPBT (Hollow Point Boat Tail - z otworem otwartym i ścięciem dennym) zapewniający mały opór w locie i dobry współczynnik gęstości balistycznej (BC).
- Zadanie 2: kupno i dostawa 17 tys. sztuk amunicji LAPUA kal. 308 Win Scenar z pociskiem OTM (open tip mach).
- Zadanie 3: Amunicja kal. 308 Win Blank – w liczbie 500 sztuk. Jest to amunicja ślepa, w związku z tym nie może posiadać pocisku.
- Zadanie 4: Amunicja kal. 338 LAPUA MAGNUM RUAG SWISS P Target z pociskiem HPBT – w liczbie 1500 sztuk.
- Zadanie 5: Amunicja kal. 7,62x51 mm NATO w liczbie 5500 sztuk z pociskiem FMJ (Full Metal Jacket). Naboje te mają być przeznaczone do użytku w broni automatycznej, prawdopodobnie będą używane w karabinach HK 417, znajdujących się na wyposażeniu pododdziałów antyterrorystycznych (przede wszystkim BOA KGP).

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie publiczne o zamówieniu, oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi za pomocą aukcji elektronicznej.

Reklama

Komentarze

    Reklama