Policja kupuje 250 radiowozów

8 lipca 2019, 14:39
policja radiowóz rzeka fot. policja
Fot. policja.pl
InfoSecurity24
InfoSecurity24

DOTYCZY:


Konsorcjum MM Cars zajmie się realizacją dostaw 253 oznakowanych radiowozów dla Polskiej Policji. Za nowe samochody formacja zapłaci ostatecznie ok. 22 mln złotych netto.

Nowe samochody trafią do Komendy Stołecznej Policji, a także do komend wojewódzkich w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu.

Dostawy zrealizowane zostaną w ramach dwóch zadań, z których pierwsze dotyczyło 86 policyjnych pojazdów oznakowanych z automatyczną skrzynią biegów, a drugie -  167 policyjnych pojazdów oznakowanych z manualną skrzynią biegów. W obu przypadkach komendy zakładają również możliwość skorzystania z prawa opcji, które obejmuje odpowiednio zakup dodatkowych 21 i 30 radiowozów.

Jak czytamy w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia, radiowozy dostarczone w ramach pierwszego zadania (z segmentu C typu kombi w wersji „A”) będą wyposażone w trzy różne typy radiostacji, a w tym radiotelefonów przewoźnych w ukompletowaniu rozłącznym oraz radiotelefonów przewoźny standardu TETRA w zestawie rozłącznym. Te same radiostacje wymienia się w drugiej części zadania. I tak część ze 167 policyjnych pojazdów oznakowanych z manualną skrzynią biegów (z segmentu C typu combi w wersji „M”) będzie wyposażonych w radiotelefony przewoźne w ukompletowaniu rozłącznym, a część w radiotelefony przewoźne standardu TETRA w zestawie rozłącznym. Na ich zakup policja przeznaczyła ponad 24,6 mln złotych netto, ale zapłaci ostatecznie ok. 22 mln złotych.

Wiadomo, że realizacją pierwszego zadania zainteresowane były cztery podmioty, a zlecenie trafi do grupy wykonawców. Będą to jednak różne oddziały spółki MM Cars. Umowa na dostawy podpisana została 26 czerwca i warta jest ponad 7,9 mln złotych netto. Drugą część zamówienia zrealizować chciało również czterech potencjalnych wykonawców, a zamówienie trafiło ostatecznie także do różnych oddziałów MM Cars. W tym przypadku podpisana 26 czerwca umowa warta jest ponad 13,8 mln złotych netto. 

Chodź nie było to jedyne kryterium oceny ofert, to konsorcjum w obu zadaniach przedstawiło najniższą cenę za realizację zamówienia. Wszystkie samochody mają zostać dostarczone do 22 listopada br. 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 17
Arctos
wtorek, 9 lipca 2019, 20:39

Może coś z fabryki ulokowanej w Polsce? W końcu niby mamy wspierać własne podwórko, prawda?

Democracy Now
wtorek, 9 lipca 2019, 17:06

Powinny to być tylko hybrydowe samochody lub elektryczne a nie trujące diesle

Gonzo
środa, 10 lipca 2019, 11:40

Elektryczne??? i jak włączą koguty podczas pościgu to im "fazy" zabraknie? :D

Pol
wtorek, 9 lipca 2019, 12:50

Skoro Rząd jest taki Pro Ekologiczny to rozumiem że nowe auta będą HYBRYDOWE lub Elektryczne ;)

Realista
wtorek, 9 lipca 2019, 02:05

Radiowozy z manualna skrzynia? A co to lata 20-ste czy tylko na to stac Polska Policje?

Mestek
wtorek, 9 lipca 2019, 00:42

Stawiam że wybiorą nową Ceed

Tweets InfoSecurity24