Policja coraz bardziej eko. W Szczecinie elektryczne radiowozy [WIDEO]

21 grudnia 2018, 10:30
132-62860
Fot. KWP Szczecin
  • Cztery pierwsze radiowozy o napędzie elektrycznym trafiły właśnie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, przecierając szlak elektromobilności w przypadku pojazdów polskich policjantów;
  • Jeden z nich to Nissan e-NV200 mający służyć do przewozu policyjnych psów służbowych, pozostałe samochody to Nissan Leaf;
  • Wsparciem finansowym w zakupie elektrycznych pojazdów przez Policję służył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach wspierania rozwoju elektromobilności.

Szczecin stał się poligonem doświadczalnym w zakresie wprowadzania do Polskiej Policji pojazdów o napędzie elektrycznym. Tamtejsza komenda wojewódzka policji wzbogaciła się o cztery tego rodzaju samochody, w tym pojazd do przewozu psów służbowych. W sumie na 670 tys. zł wydanych na auta ponad 470 tys. zł przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach wspierania rozwoju elektromobilności.

Policja pochwaliła się właśnie, że cztery nowe pojazdy elektryczne wzbogacą park maszynowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Z pierwszych w Polsce radiowozów dysponujących napędem elektrycznym, skorzystają teraz funkcjonariusze ze Szczecina oraz Szczecinka. Jak wskazano, wśród nowych pojazdów jest Nissan e-NV200. Będzie on wykorzystywany na co dzień do przewozu psów służbowych, pracujących w Wydziale Prewencji KWP.

Czytaj też:  Policja kupuje setki samochodów. Efekt krytycznego raportu NIK?

Pozostałe policyjne pojazdy elektryczne to osobowe auta Nissan Leaf. Jeden z nich zostanie przekazany do Wydziału Ruchu Drogowego KWP i będzie wykorzystywany do nadzoru bezpieczeństwa ruchu drogowego, a z kolejnych skorzystają policjanci Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie oraz Komendy Powiatowej w Szczecinku. Należy podkreślić, że oprócz samych samochodów zostały kupione też trzy naścienne stacje ładowania.

image
Fot. KWP Szczecin

Nowe policyjne auta będą mogły wjeżdżać na tereny, gdzie zabronione jest korzystanie z silników spalinowych. Co więcej, mają w sobie łączyć kwestie ekonomiczności oraz odpowiedniego podejścia do problemów związanych z wyzwaniami w sferze ekologii. Cały koszt "ekologicznej inwestycji" w pojazdy zamknął się w 670 tys. złotych, z czego ponad 470 tysięcy to środki przekazane przez WFOŚiGW w Szczecinie.

Czytaj też: Czy Policja ma czym jeździć? NIK o policyjnych radiowozach

WFOŚiGW/ KWP Szczecin/ jr

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
As
wtorek, 22 stycznia 2019, 19:30

Jeśli tyle się mówi o elektromobilności, a kowalskiego stać jedynie na używane auto do 20tys na raty, to niech chociaż budżetówki kupują po pare sztuk, bo czym się pochwalimy na kolejnym forum ?

Tweets InfoSecurity24