Policja aktywniejsza w zwalczaniu terroryzmu

20 stycznia 2015, 15:24

Przy Komendzie Głównej Policji utworzono specjalny zespół zadaniowy mający na celu dopracowanie metod współpracy z podmiotami przeciwdziałającymi terroryzmowi. 

Oprócz tego, według informacji podanych przez komendanta głównego policji gen. insp. Marka Działoszyńskiego ma zostać zwiększona współpraca z muzułmanami w Polsce. Przedsięwzięcie to ma na celu poszerzenie wiedzy na temat problemów i potrzeb tego środowiska, a także zwiększenie możliwości uzyskania informacji o próbach podjęcia działań terrorystycznych przez osoby związane z tym środowiskiem.

Zapadła również decyzja o zwiększeniu ilości policjantów w newralgicznych miejscach, m.in. przy ambasadach, dworcach, lotniskach i obiektach użytku publicznego. Rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski podał informację, że w samej Warszawie działa już o 200 policjantów więcej niż zwykle. Dodatkowo należy nadmienić, iż są to funkcjonariusze uzbrojeni w broń długą - w tym celu Policja pozyskała od wojska 2,5 tysiąca sztuk karabinków AK.

Bogusław Pastyrnak

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Milicjant Wiesław
wtorek, 20 stycznia 2015, 20:04

No tak - Wiesiek teraz będzie pałował tełołystów.

ja
środa, 15 kwietnia 2015, 00:13

Pamiętajcie! KOŃ TROJAŃSKI czyli muzułmanie już są w Europie która otwierając granice państw sama dała przyzwolenie na ISLAMSKIE ROZRÓBY we własnych krajach. Muzułmanie są niereformowalni! Kultura europejska zginie za kilka dziesięcioleci. We Francji jest 2450 meczetów +200w budowie a kościoły są burzone za przyzwoleniem lokalnych władz. Do czego to zmierza? Chcieli politycy multikulti to będą mieli http://www.mpolska24.pl/post/6737/holokaust-chrzescijan

jakiś
środa, 15 kwietnia 2015, 00:02

Nooooo..... czas najwyższy by taką jednostkę powołać. Dzikusy islamskie tuż, tuż przy naszych granicach! Pardon! Granic już nie ma! Dzikusy przy naszych domach!

Zbrozło
wtorek, 20 stycznia 2015, 21:53

Zdjecie z Marszu Niepodleglosci, to niby ten teroryzm maja zwalczac?

Tweets InfoSecurity24