Podwyżki dla cywili w Służbie Więziennej

26 czerwca 2019, 13:32
służba więzienna, więzienie, fot. Facebook Służba Więzienna
Fot. Facebook Służba Więzienna

Kierownictwo Służby Więziennej określiło zasady realizacji podwyżek dla pracowników cywilnych formacji. Te wynikają zarówno z trwającej w SW modernizacji jak i podpisanego w ubiegłym roku porozumienia. Zgodnie z pismem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, łącznie mowa jest o obligatoryjnej kwocie 365 złotych na etat.

Podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Więziennej, wypłacone zostały już kilka miesięcy temu, jednak pracownicy cywilni zatrudnieni w formacji, do dziś nie otrzymali obiecanych wyższych pensji. Sytuacja niebawem ma ulec jednak zmianie. Z dokumentu jaki do jednostek podległych wysłał Dyrektor Generalny SW wynika, że „ustalenia zawarte w niniejszym piśmie pozwolą̨ na przygotowanie przez służby kadrowe stosownej dokumentacji kadrowej i niezwłoczną realizację podwyżek po ogłoszeniu zmian w obowiązujących przepisach”.

O jakich kwotach mowa? Podwyżki dla cywili w SW są de facto dwie. Jedna wynika z ustawy modernizacyjnej i wynosi 200 złotych brutto.

W części obligatoryjnej wzrost wynagrodzenia zasadniczego o 200 zł i dodatków do wynagrodzenia zasadniczego, proporcjonalnie do wymiaru etatu oraz należności i świadczeń́ relacjonowanych do wynagrodzeń (np. nagrody jubileuszowe).

Pismo w sprawie podwyżek dla pracowników cywilnych SW z 19 czerwca 2019 roku 

Cywile, podwyżki powinni otrzymać już 1 stycznia tego roku, więc można się spodziewać, że kiedy trafią one na ich konta, należność powiększona zostanie o sześciomiesięczne wyrównanie.

Pozostała część kwoty, to podwyżka wynikająca z realizacji zapisów porozumienia zawartego pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Podwyżki wypłacane powinny być od 1 lipca tego roku. Chodzi o obligatoryjny wzrost wynagrodzenia zasadniczego o 165 zł brutto. Łącznie zatem, uposażenia cywili w SW powinny wzrosnąć o 365 złotych brutto.

Jak podkreśla gen. Kitliński, „wzrost dodatków do wynagrodzenia zasadniczego nie może przekroczyć procentowej wysokości obliczonej w stosunku do wynagrodzenia zasadniczego, ustalonego przed podwyżką”. 

„W przypadku zaistnienia nieokreślonych w niniejszym piśmie okoliczności, mających wpływ na realizację wzrostu wynagrodzeń, przedmiotowe sprawy będą rozpatrywane w trybie indywidualnym na pisemne wystąpienie jednostki do Dyrektora Generalnego SW z zachowaniem drogi służbowej” – czytamy w dokumencie. 

Wzrost wynagrodzeń nie będzie też dotyczył nauczycieli zatrudnionych w szkołach przy aresztach śledczych i zakładach karnych.

Zgodnie z zaleceniem szefa SW, niewykorzystane środki, wynikające m.in. z wakatów, przeznaczone zostaną na uzupełnienie budżetu w związku ze wzrostem wydatków z tytułu nagród jubileuszowych czy odpraw. Niewykorzystane pieniądze, mają też zasilić fundusz premiowy.

DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 15
Cywilsw
środa, 15 stycznia 2020, 21:08

W SW pracują cywile po 15 17 lat na tym samym stanowisku brak awansów na wyższe mimo że może taki być. Brak podwyżek dodatków np.za kontakt 10 procent mimo pracy w dużym kontakcie. Obowiązki jak oficerowie czasami wiecej odpowiedzialności. Związki nic nie robią żeby poprawić ta sytuacje. Zarobki st.inspektor 15 lat pracy na depozytach 2200 po podwyżce na reke....

Pracownik
wtorek, 16 lipca 2019, 18:44

Administracja już kilka lat temu miała być cywilna... tymczasem jak było tak jest.Funkcjonariusze dostali podwyżki i fajnie bo też się im należą ale pracownicy cywilni powinni zarabiać ciut więcej.Tak koło 3000 zł.

rozżalony
poniedziałek, 15 lipca 2019, 19:35

Dziś 15.07.2019r. podwyżek brak dla osób cywilnych!!! To jest obłuda i brak szacunku dla pracownika, nikt za nami się nie wstawi ??? związki są tylko dla funkcjonariuszy??? czas się z nich wypisać i poszukać innej pracy!!!

od środka
poniedziałek, 29 lipca 2019, 12:12

związki zawodowe robią co mogą: dzwonią, piszą umawiają się na spotkania, "pukają" do wszystkich możliwych drzwi, ale niestety Ci na górze, mają "coś ważniejszego do roboty"; nawet jak obiecają, to ponad pół roku nie są w stanie dotrzymać słowa.

Ona
wtorek, 16 lipca 2019, 19:19

Zgadzam się całkowicie

Cywilna
wtorek, 9 lipca 2019, 12:31

Mamy 9 lipca, a pieniędzy jak nie było tak nie ma.. Kpina..

zenb
piątek, 12 lipca 2019, 21:53

pewnie dadzą przed wyborami, ale o wyrównaniu trzeba będzie chyba zapomnieć

Cywilka
wtorek, 2 lipca 2019, 20:25

Pracuje w SW od 4 lat, coraz większy zakres obowiązków, ciągły kontakt z osadzonymi, narażenie na zakażenie HIV AIDS , HCV, a zarobki na poziomie 2000-2100 zł . Czy to jest normalne w tych czasach. Ciagle łudząc się nadzieja na lepsze jutro dochodzę do wniosku ze nigdy te czasy nie przyjdą .

Tweets InfoSecurity24