Reklama

Straż Graniczna

Pistolety z Radomia dla Straży Granicznej

  • Fot. PGZ
    Fot. PGZ

Straż Graniczna podpisała umowę z Fabryką Broni „Łucznik” - Radom na dostawę pistoletów samopowtarzalnych P99 wraz z kaburami i ładownicami.

Umowa pomiędzy Fabryką Broni "Łucznik" - Radom a Komendą Główną Straży Granicznej na dostarczenie 363 kompletów pistoletów P99 kal. 9x19 mm Parabellum została podpisana 24 sierpnia 2016 roku. Kontrakt został podpisany przez zastępcę Dyrektora Techniki i Zaopatrzenia KGSG płk Piotra Sienkiewicza oraz prezesa Fabryki "Łucznik" - Radom Adama Suligę. Prezes Suliga stwierdził, że polskie służby mundurowe "doskonale znają" wyroby spółki, wyraził też zadowolenie z faktu, że oferta zakładu z Radomia została doceniona przez krajowe instytucje.

Polska Grupa Zbrojeniowa dąży do zapewnienia Polsce bezpieczeństwa poprzez dostarczenie najwyższej jakości uzbrojenia i sprzętu nie tylko Siłom Zbrojnym RP, ale także innym formacjom mundurowym (...) Umowy takie, jak ta pomiędzy Fabryką Broni „Łucznik” – Radom i Komendą Główną Straży Granicznej, dowodzą, że PGZ S.A. odgrywa ważną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, rozumianym szerzej niż jedynie jako siły zbrojne. Cieszymy się, że służby dbające o bezpieczeństwo Polski i Polaków po raz kolejny obdarzyły nas zaufaniem.

Prezes Zarządu PGZ S.A. Arkadiusz Siwko

Z kolei Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w skład której wchodzi radomska fabryka, podsumował, że PGZ odgrywa ważną rolę w systemie bezpieczeństwa Polski, rozumianym szerzej niż jedynie jako siły zbrojne.

Pistolety, wraz z kaburami z uchwytami na pas i ładownicami na magazynki, mają być dostarczone do 2 grudnia br. Łączna wartość kontraktu wynosi ponad 658 tys. zł.

Czytaj także: Beryle w Straży Granicznej. "Powrót" broni typu wojskowego

Pistolet samopowtarzalny P99, kal. 9 x 19 mm Parabellum jest przeznaczony zarówno dla policji (przyjęty na uzbrojenie w 2001 roku), jak i dla służb mundurowych oraz ochrony osobistej. Można go nosić z nabojem w komorze nabojowej, co zapewnia możliwość szybkiego oddania pierwszego strzału.

P99 działa na zasadzie krótkiego odrzutu lufy, zaś zamek ryglowany jest przez przekoszenie lufy w płaszczyźnie pionowej w systemie Browning-Petter. Jego kształt dostosowany jest dla strzelców prawo i leworęcznych. Wykonany z polimeru szkielet pistoletu posiada szynę Picatinny, co umożliwia zamontowanie oświetlenia taktycznego lub laserowego wskaźnika celu.

Reklama

Komentarze

    Reklama