Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Pistolety maszynowe z Radomia dla Służby Więziennej

  • Fot. J.Sabak
    Fot. J.Sabak

Na uzbrojenie Służby Więziennej trafi 660 pistoletów maszynowych PM-06 wyprodukowanych przez Fabrykę Broni w Radomiu. Firma ta była jedynym oferentem w przetargu ogłoszonym w kwietniu bieżącego roku. Wartość kontraktu wyniesie 2,305 mln zł brutto. 

Służba Więzienna od pewnego czasu systematycznie wymienia wykorzystywane dotąd karabiny Kałasznikowa kalibru 7,62 mm na lepiej dostosowane do specyfiki działań pistolety maszynowe i strzelby gładkolufowe. Fabryka Broni dostarczyła już SW znaczną liczbę pistoletów P99 oraz pistoletów maszynowych PM-89 i PM-06.

W wyniku przetargu rozstrzygniętego 28 sierpnia i umowy podpisanej 21 września 2015 roku, na wyposażenie Służby Więziennej trafi 660 kompletów złożonych z wyprodukowanego w 2015 roku PM-06,  przyborów do czyszczenia, czterech magazynków i trzykomorowej ładownicy oraz trójpunktowego pasa nośnego. W ramach kontraktu Fabryka Broni przeszkoli również 40 funkcjonariuszy SW w zakresie działania pistoletu maszynowego, składania i rozkładnia broni, prowadzenia konserwacji, przechowywania, strzelania oraz dokonywania przeglądów technicznych i napraw bieżących. Podmiotem zamawiającym jest Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Reklama

Komentarze

    Reklama