Reklama

Służby Mundurowe

Operacja antyterrorystyczna na wschodzie Ukrainy

W Słowiańsku na wschodzie Ukrainy padły strzały podczas działań służb bezpieczeństwa przeciwko prorosyjskim separatystom. Ukraińskie MSW informuje o rozpoczęciu operacji antyterrorystycznej.    

Ukraińskie służby bezpieczeństwa rozpoczęły działania skierowane przeciwko uzbrojonym grupom separatystycznym w Słowiańsku na wschodzie Ukrainy. Według doniesień agencyjnych, separatyści mieli otworzyć ogień do funkcjonariuszy jednostek specjalnych.

Akcja ukraińskich sił ochrony porządku publicznego jest koordynowana przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Działania zostały rozpoczęte po tym, jak uzbrojeni członkowie prorosyjskich grup separatystycznych przejęli kontrolę nad budynkami milicji i SBU w Słowiańsku, uzyskując także dostęp do magazynu broni znajdującego się w komendzie milicji. W ręce separatystów miało dostać się ponad 400 sztuk broni. Uzbrojeni bojownicy zajęli także posterunek milicji w Kramatorsku.

W ostatnich dniach na wschodzie Ukrainy doszło do wzrostu aktywności prorosyjskich separatystów i okupacji budynków administracji rządowej przez prorosyjskich bojowników. Rząd w Kijowie obawia się, że ukraińska akcja przeciwko separatystom zostanie wykorzystana przez Federację Rosyjską jako pretekst do podjęcia interwencji wojskowej na wschodniej Ukrainie.

(JP)

 

Reklama

Komentarze (2)

  1. kamyk

    Tak. Ten co ubezpiecza wchodzacych do budynku i ci w kominiarkach to separatysci. Redakcjo macie nas za idiotow?

  2. kamyk

    Tak. Ten co ubezpecza wchodzacych do budynku i ci w kominiarkach to separatysci. Redakcjo macie nas za idiotow?

Reklama