Ok. 40 miejsc w Warszawie ewakuowanych w związku z informacją o podłożonej bombie

11 maja 2021, 11:01
pirotechnik
Fot. policja.pl
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Około 40 miejsc w Warszawie zostało ewakuowany w związku z informacjami o podłożonych bombach - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Ewakuowano m.in. pracowników Najwyższej Izby Kontroli, Krajowej Rady Sądownictwa, Sądu Najwyższego i Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Ok. godz. 10:00 ewakuowano gmach Sądu Najwyższego przy placu Krasińskich w Warszawie - na zewnątrz wyszli pracownicy Sądu Najwyższego oraz warszawskiego Sądu Apelacyjnego.

O alarmie w NIK poinformowano w komunikacie zamieszczonym na stronie Izby. "Dziś w godzinach porannych, za pośrednictwem poczty elektronicznej poinformowano o podłożeniu ładunku wybuchowego w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli oraz części delegatur na terenie kraju" - poinformowała Najwyższa Izba Kontroli. "Wobec powyższego przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli poinformowali odpowiednie służby oraz zarządzili ewakuację siedziby NIK oraz zagrożonych delegatur (Olsztyn, Białystok, Kielce, Poznań, Wrocław, Rzeszów, Warszawa, Łódź)" - podaje NIK.

Wiceszef KRS sędzia Wiesław Johann potwierdził PAP, że do Rady również przyszedł mail o ładunku. "Są odpowiednie procedury, powiadomiliśmy policję, dokonano sprawdzenia, pracownicy nie mogli zostać w biurze w tym czasie, zostali ewakuowani. Okazało się, że żadnego zagrożenia nie ma" - powiedział sędzia Johann. "Jest już po wszystkim, to trwało 45 minut. Posiedzenie miało się rozpocząć o godz. 9:00, rozpocznie się o godz. 11:00" - dodał sędzia Johann.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, w Warszawie policjanci otrzymali informacje o ok. 40 miejscach, do których przyszły maile o podłożonych ładunkach wybuchowych. Wszystkie te miejsca są przez funkcjonariuszy sprawdzane.

PAP/IS24

Reklama
Reklama

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Ciekawostka
czwartek, 13 maja 2021, 14:01

Przed laty już była taka seria incydentów, zdaje się w okolicy jakichś wyborów, gdy w kilku miastach nn sprawca podkładał atrapy (jak się później okazało) bomb tzw. IED. Jakaś "powtórka z rozrywki" ? No bo przecież mało kto uwierzy w rzeczywiste i stałe zagrożenie terrorystyczne w Polsce.

...
środa, 12 maja 2021, 00:44

No pewnie, że ewakuacja. Szkół czy hoteli nie ewakuujemy, bo tam nie ma naszych ludzi.

Tweets InfoSecurity24