Reklama

Służby Mundurowe

Obława na sprawców zamachu na redakcję Charlie Hebdo. Terroryści wzięli zakładnika

  • W operacji poszukiwania terrorystów biorą udział także siły zbrojne Republiki Francuskiej. Na zdjęciu francuscy żołnierze pełniący służbę w ramach działań antyterrorystycznych w 2007 roku. Fot. Rama/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0.
    W operacji poszukiwania terrorystów biorą udział także siły zbrojne Republiki Francuskiej. Na zdjęciu francuscy żołnierze pełniący służbę w ramach działań antyterrorystycznych w 2007 roku. Fot. Rama/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0.

Francuskie służby bezpieczeństwa prowadzą intensywne poszukiwania terrorystów, którzy wzięli udział we wczorajszym zamachu na redakcję satyrycznego tygodnika Charlie Hebdo. Agencje donoszą, że napastnicy wzięli co najmniej jednego zakładnika.

Francuska policja prowadzi działania w rejonie na północny wschód od stolicy kraju. Agencja Reutera podaje, że terroryści wzięli co najmniej jednego zakładnika w rejonie miasta Dammartin-en-Goele. W rejonie rozlokowano znaczne siły policyjne, trwają intensywne działania pościgowo-blokadowe. Według niepotwierdzonych informacji funkcjonariusze zdołali otoczyć miejsce, gdzie znajdują się terroryści wraz z zakładnikiem. Wcześniej poszukiwania realizowano także w okolicach wsi Corcy.

Serwis Defense News donosi, że w rejonie Paryża rozmieszczono sześciuset żołnierzy sił zbrojnych Republiki Francuskiej w ramach wzmożonych działań antyterrorystycznych. W operacji biorą udział funkcjonariusze policji, w tym także jednostek specjalnych. Wykorzystywane są również śmigłowce.

Część komentatorów wskazuje, że sposób przeprowadzenia zamachu na redakcję Charlie Hebdo świadczy o wysokim stopniu wyszkolenia terrorystów. Potencjalnie może to utrudnić prowadzenie działań pościgowych, nawet w wypadku zaangażowania znacznych środków. Według nieoficjalnych informacji jeden z napastników brał udział w szkoleniach organizowanych przez odłam Al-Kaidy w Jemenie.

Reklama

Komentarze

    Reklama