Reklama

Straż Graniczna

Nowi komendanci oddziałów Straży Granicznej

  • Fot. Straż Graniczna

Na wniosek Komendanta Głównego Straży Granicznej ppłk. SG Marka Łapińskiego, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak powołał na stanowisko trzech nowych komendantów oddziałów Straży Granicznej. 

Jak informuje biuro prasowe Straży Granicznej, z dniem 1 września 2016 roku w oddziałach SG nastąpiły zmiany na stanowiskach komendantów oddziałów. Zgodnie z ich zapisem, Komendantem Nadwiślańskiego Oddziału SG mianowano płk. SG Andrzeja Rytwińskiego, na stanowisko Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG ppłk. SG Jacka Szcząchora oraz na stanowisko Komendanta Śląskiego OSG płk. SG Adama Jopka.

Czytaj także: Granica z Białorusią pod presją migrantów. 16 tys. odmów zgód na wjazd do Polski

Płk SG Andrzej Rytwiński ma 50 lat, jest absolwentem pedagogiki Uniwersytetu w Białymstoku. Służbę zaczynał w 1997 r. w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej, gdzie dowodził m.in. Placówką SG w Budzisku. W 2007 r. został powołany na stanowisko zastępcy komendanta Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie, a następnie – w latach 2010-2013 – pełnił funkcję Komendanta Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie. Od 2013 r do czerwca 2016 r. był Komendantem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Ppłk SG Jacek Szcząchor ma 44 lata, ukończył Studium Oficerskie SG w COS SG w Koszalinie, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1997 roku w Bieszczadzkim Oddziale SG. W latach 2009-2012 pełnił funkcję zastępcy komendanta Placówki SG w Korczowej, a następnie – w latach 2012-2015 – komendanta Placówki SG w Korczowej. Od czerwca 2015 r. był komendantem Placówki SG w Medyce.

Czytaj także: Beryle w Straży Granicznej. "Powrót" broni typu wojskowego

Płk SG Adam Jopek ma 43 lata, jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Ukończył także podyplomowe studia na dwóch kierunkach: z historii wojskowości na Akademii Obrony Narodowej oraz z tożsamości kulturowej narodów Bliskiego i Środkowego Wschodu kierunku arabskiego w Instytucie Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Służbę w Straży Granicznej pełni od 1999 roku. Był komendantem Placówki SG w Piwnicznej-Zdroju w Karpackim Oddziale Straży Granicznej, a przez ostatnie 3 lata komendantem Placówki SG w Kuźnicy w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej.

Reklama

Komentarze

    Reklama