Nominacje generalskie dla oficerów Policji i BOR

3 września 2016, 13:00
Fot. mswia.gov.pl

Minister Mariusz Błaszczak pogratulował ośmiorgu oficerom Policji i BOR, którzy otrzymali nominacje na pierwszy stopień generalski z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.

Uroczystość wręczenia aktów mianowania przez prezydenta miała miejsce w Belwederze. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wręczył oficerom szable generalskie, natomiast prezydent Duda przypomniał niedawne osiągnięcia mianowanych – zabezpieczenie Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. Podziękował im również za poświęcenie, z jakim pełnią swoją służbę.

W uroczystości w Belwederze wspólnie z ministrem Błaszczakiem wzięli udział wiceministrowie Jarosław Zieliński, Sebastian Chwałek i Tomasz Zdzikot. Obecni Byli również Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Straży Pożarnej nadbryg. Leszek Suski oraz zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. Jacek Bajger.

Nominacje na stopień generalski nadinspektora Policji otrzymali insp. Andrzej Szymczyk (I Zastępca Komendanta Głównego Policji); insp. Jan Lach (Zastępca Komendanta Głównego Policji); insp. Helena Michalak (Zastępca Komendanta Głównego Policji); insp. Daniel Kołnierowicz (Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku); insp. Tomasz Miłkowski (Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie); insp. Krzysztof Pobuta (Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie) i insp. Tomasz Trawiński (Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu). Nominację na stopień generała brygady w Biurze Ochrony Rządu otrzymał też płk Andrzej Pawlikowski – Szef Biura Ochrony Rządu.

 

 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Jacek
poniedziałek, 5 września 2016, 12:19

Armia generałów rośnie super!

pablo
poniedziałek, 5 września 2016, 10:30

zmienili stopnie w policji i nie powinno się mowić o generałach tylko nadinspektorach! Generałowie są w wojsku! A poza tym takie nominacje były dawane w święta a policja juz dawno je miała, jest to więc kupowanie sobie policji i tyle! Mianowali swoich, bu wykonywali ich polecenia bez mrugnięcia okiem, jak to pis!

brs
czwartek, 15 września 2016, 11:45

W magazynie w Warszawie nie ma mundurów(na kurtki czekało się 3 lata i znowu nie ma bo przyszła garstka),ludzie czekają po 2 lata na odznakę bo nie ma kasy żeby ją wyprodukować.Wstyd i hańba dla munduru.Ale ekipa jak widzę jak zawsze dostanie co trzeba.Ładne mundury wyjściowe,gratulacje,bo zwykłym Policjantom nie są wydawane bo cyt: "nie ma".Awans za awansem to jest.Brawo.Komuna nadal trwa.Tazery gniją na magazynach.Co może nie?A ja wiem,że tak.Czemu nie są wydawane?Ale zaraz 30000 milionów wydacie na "nowe" a nieużywane wywalicie do kosza bo data ważności upłynie.Co nie prawda?

lelum_polelum
piątek, 9 września 2016, 13:40

Spod artykułu o wyrzuceniu szefa GROM cenzura wycięła wszystkie komentarze, ktore delikatnie mówiąc były nieprzychylne obecnemu MON. Hańba, PRL powrócił!

Marek1
poniedziałek, 5 września 2016, 12:57

Ot, taka to już polska "tradycja", że za porządne wykonanie swych podstawowych obowiązków rozdaje się generalskie nominacje. Ps. Pisząc porządne NIE miałem na myśli BOR-u, bo ten w ostatnim roku zaliczał wpadkę za wpadką ...

Tweets InfoSecurity24