Reklama

InfoSecurity24.pl | Bezpieczeństwo wewnętrzne i służby mundurowe

Zmiany w Grupie D24. Nikola Bochyńska nową naczelną CyberDefence24

Nikola Bochyńska /fot. Tomasz Głowacki; CyberDefence24.pl
Nikola Bochyńska /fot. Tomasz Głowacki; CyberDefence24.pl

Nikola Bochyńska od 1 lipca br. będzie pełniła funkcję redaktor naczelnej CyberDefence24.pl.

Pracę w mediach zaczynała jako dziennikarka w „Gazecie Bankowej”, zajmowała się też tematyką biznesową w redakcji „Super Expressu”, doświadczenie zdobywała w redakcji TVP Info, pisała również o gospodarce dla Money.pl. Od 2018 roku pracowała w redakcji Wirtualnemedia.pl, gdzie zajmowała się analizą rynku medialnego, tematyką internetu oraz nowych technologii. Jest autorką cyklu wywiadów „Siedem grzechów głównych dziennikarstwa”. 

Ukończyła Uniwersytet Warszawski na kierunku dziennikarstwo i medioznawstwo ze specjalnością public relations i marketing medialny oraz studia podyplomowe z zakresu social media i content marketingu na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest członkinią rady Instytutu Zamenhofa – pierwszego medialnego think-tanku w Europie Środkowej i Wschodniej, działającego m.in. na rzecz poprawy debaty w polskich mediach. Jest współautorką raportu Instytutu Zamenhofa „Media bez kobiet”, obecnie zespół przygotowuje raport o pracy dziennikarzy w pandemii. Zajmowała się analizą zjawiska fake news i dezinformacji w świecie nowych mediów. 

Wiedzę dotyczącą funkcjonowania rynku mediów chce wykorzystać do wprowadzenia zmian w serwisie CyberDefence24.pl, których celem będzie zwiększenie jego zasięgów o nowych odbiorców oraz maksymalne wykorzystanie potencjału pracujących i współpracujących z nim dziennikarzy. 

– Media stały się nieodłącznym elementem naszego życia, podobnie jak technologie. W zmieniającym się świecie pandemia pokazała, że ciągłe bycie online prowadzi do istotnych zmian społecznych. Chciałabym podkreślić znaczenie człowieka w świecie technologii, nie zapominając o tym, że portal skupia się na aspektach związanych z bezpieczeństwem. Jest to tym bardziej istotne, że nieodłącznym elementem współczesnych konfliktów stało się szerzenie dezinformacji oraz próby zarządzania zbiorową świadomością poprzez fake newsy. Walka z tym zjawiskiem powinna być jednym z zadań rzetelnych mediów. W portalu pracują dziennikarze z wiedzą i doświadczeniem, chcę pomóc wykorzystać ich potencjał –  komentuje Nikola Bochyńska, redaktor naczelna CyberDefence24. 

- Nikola na stanowisku redaktora naczelnego serwisu CyberDefence24.pl to nie tylko zmiana personalna. Liczę, że nowa redaktor naczelna to będzie także nowe – bardziej szerokie spojrzenie na bezpieczeństwo cybernetyczne przez redakcję. Wyzwania, które niesie ze sobą digitalizacja są ogromne, stąd decyzja o rozbudowie osobowej redakcji CyberDefence24.pl. Pojawienie się nowej prowadzącej serwis CyberDefence24.pl to początek zmian, jakie czekają serwisy Grupy Defence24 w najbliższych miesiącach – powiedział Piotr Małecki, Prezes Zarządu Defence24. 

Do redakcji dołączyła Małgorzata Fraser 

Od 1 lipca portal CyberDefence24.pl zasili także Małgorzata Fraser, doświadczona dziennikarka i publicystka technologiczno-społeczna, która specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących cyberbezpieczeństwa i prywatności.  

image
Małgorzata Fraser/ fot. archiwum prywatne

W swojej pracy zajmuje się również wpływem rozwoju nowych technologii na przestrzeganie praw obywatelskich i praw człowieka, cyberpolityką oraz kwestiami etycznymi, związanymi ze sferą cyfrową. Swoje artykuły publikuje w mediach krajowych i zagranicznych (m.in. Deutsche Welle, „Wired”, Euro News, Visegrad Insight). W wolnym czasie w internecie zajmuje się edukacją na temat ochrony prywatności i świadomego korzystania z sieci. 

Grupa Defence24 to spółka w ramach której działa kilka portali: największy Defence24.pl; Energetyka24.pl; Space24.pl; InfoSecurity24.pl oraz CyberDefence24.pl.  

Reklama

Komentarze

    Reklama