Reklama

Służby Mundurowe

Naboje, granaty i paralizatory dla ABW

  • Fot. ABW
    Fot. ABW

Przedmiotem zamówienia składanego przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest dostawa amunicji, granatów oraz paralizatorów. Termin składania wniosków wyznaczono na 13 maja 2016 roku.

ABW w ramach jednego przetargu składa zamówienie publiczne na zakup amunicji, granatów oraz paralizatorów. Podzielone je na siedem części, dopuszczając jednocześnie realizację zamówienia częściami.

Pierwsza część dotyczy zakupu naboju pistoletowego kal. 9x19 mm Parabellum z pociskiem całkowicie pokrytym płaszczem (TFMJ - Total Full Metal Jacket) w liczbie 520 000 szt. W drugiej planuje się zakupić 17 tys. sztuk naboju kal. 5,56x45mm NATO z pociskiem SS109 lub równoważnym. Trzecia część dotyczy 10 tys. nabojów kal. 5,56x45 mm NATO nierykoszetujących, przeznaczonych do strzelania z karabinków G36.

W zamówieniu czwartym ABW planuje zakup 100 sztuk granatów dwuhukowobłyskowych NICO lub równoważnych. W szczegółach zamówienia określone jest, że granat powinien być wodoodporny i zbudowany z obudowy niefragmentującej. Natężenie jego dźwięku z odległości 2 m powinno wynosić 170 dB, zaś ilość wydzielanego dymu powinna być zredukowana do minimum.

W części 5. i 6. ABW zamawia naboje do granatnika kal 40x46 mm z pociskiem Huk-Błysk oraz do granatnika kal 40x46 mm z pociskiem dymnym (NT/15-P) lub równoważnym. Liczba zamawianych amunicji do granatników wynosi 100 sztuk każdego rodzaju. Natężenie dźwięku przy zamawianym naboju HUK-BŁYSK powinno wynosić 150 dB, pocisk ma mieć możliwość wystrzelenia na odległość 100 m.

Ostatnia część zamówienia dotyczy paralizatorów elektrycznych nowej generacji z dwoma gniazdami na kartridże inicjowane niezależnie od siebie w liczbie 15 sztuk wraz z kompletem kartridży.

Czytaj także: 10 mln naboi dla polskiej policji.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama