Reklama

Służby Specjalne

MON o śmierci oficera SKW

 • skw.gov.pl
  skw.gov.pl

Pułkownik Służby Kontrwywiadu Wojskowego, którego ciało znaleziono w środę wieczorem, był pracownikiem administracji; od kwietnia br. przebywał na zwolnieniu lekarskim, odszedł ze służby ze względu na zły stan zdrowia - informuje w komunikacie rzecznik MON. 

Według RMF FM, które pierwsze informowało o zdarzeniu, płk Waldemar K. zajmował się bezpieczeństwem przemysłowym i certyfikatami dla firm, które dostarczały sprzęt dla wojska, pełnił funkcję zastępcą naczelnika w Zarządzie Bezpieczeństwa Informacji Niejawnych.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz w komunikacie przesłanym w czwartek do mediów poinformował, że w środę, w miejscu zamieszkania, znaleziono ciało oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Jak dodał, był to żołnierz w stopniu pułkownika z pełną wysługą lat; w SKW był pracownikiem administracyjnym.

Jak wskazał Misiewicz, na początku 2016 r. oficer złożył raport o odejściu ze Służby ze względu na zły stan zdrowia i od kwietnia br. przebywał na zwolnieniu lekarskim.

"Na temat okoliczności zdarzenia wypowie się prokurator po przeprowadzeniu odpowiednich czynności, które zlecono w trybie natychmiastowym. Jednocześnie potwierdzam, że oficer ten był pozytywnie zweryfikowany w roku 2006 przez Komisję Weryfikacyjną. Służba Kontrwywiadu Wojskowego pozostaje w stałym kontakcie z jego rodziną, którą objęła opieką" - zaznaczył rzecznik prasowy resortu obrony.

(MON, PAP)

 

 • SKW
Reklama

Komentarze (7)

 1. grzesiek

  tak wypadek w domu napisz jeszcze,że samochodowy

 2. stamtond

  Myslicie ze to ten sam? : http://niezalezna.pl/71759-proba-zabojstwa-w-skw

 3. TEN CO WIE

  przesłonił czas twą postać lotną .schodząca w kręgi zapomnienia ..jak cień odcięty od istnienia ...cień rzucający ..twą samotność

 4. xyz

  Dobra zmiana. Służby milczą, bo taka ich, ale w środku dzieją się rzeczy niebywałe i karygodne..

 5. tak właśnie

  seryjny samobójca...

 6. Piotr Gazda

  Żadnych komentarzy? Znów seryjny s....?

 7. Matt

  Moze teraz Antek sie wykaze! I przypilnuja sledztwa!

Reklama