Reklama

Za Granicą

Litwa wzmacnia ochronę granic, w tym z Polską. "Coraz więcej uchodźców"

  • Fot. www.pasienis.lt
    Fot. www.pasienis.lt

Litwa poinformowała o wzmocnieniu ochrony granicy z Polską po stwierdzeniu wzrostu aktywności na nowym szlaku, którym przemieszczają się nielegalni uchodźcy z krajów Europy Południowej do Skandynawii.

O zmianach na granicy polsko-litewskiej poinformował Renatas Požela, dowódca litewskiej Straży Granicznej. Powiedział on, że wzmocniono patrole graniczne, podjęto również inne, nieujawnione środki.

Litwa zmagała się dotychczas z przerzutem nielegalnych imigrantów z kierunku wschodniego, głównie obywateli Wietnamu. Obecnie coraz większe problemy sprawia szlak południowo-północny, wykorzystywany przez uchodźców z terenów Bliskiego Wschodu podążających do krajów skandynawskich. Sytuacja na granicy polsko-litewskiej jest uważnie obserwowana, w razie konieczności na granicę zostaną skierowane większe siły. Obecnie Litwa nie przewiduje wprowadzenia kontroli wewnątrz państwa.

W ciągu ostatnich dziesięciu dni na Litwie zatrzymano cztery grupy uchodźców z Iraku, którzy dostali się na terytorium naszego sąsiada z Polski. Ich celem była Skandynawia.

Reklama

Komentarze

    Reklama