Legislacja

MSWiA znosi pandemiczne ograniczenia wjazdu z Ukrainy. Restrykcje nadal na granicach z Rosją i Białorusią

Fot. twitter/strazgraniczna

MSWiA zniosło obowiązujące do początków pandemii ograniczenia w ruchu granicznym na granicy z Ukrainą oraz w lotniczych przejściach granicznych. Restrykcje zostały utrzymane w przypadku przyjazdu lub przylotu z Rosji i z Białorusi - poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna.

Ograniczenia na granicy z Ukrainą i w przylotach zniesiono w sobotę, 19 lutego. Wtedy weszła w życie nowelizacja rozporządzenia granicznego, które w marcu 2020 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło w związku z pandemią. Zmiany oznaczają, że wyjąwszy Rosję i Białoruś zasady wjazdu wracają do czasu sprzed pandemii. Nie zmieniają się przy tym reguły kwarantanny, które określone są w innym rozporządzeniu.

Źródło:
PAP

Jeśli jesteś przedstawicielem służb mundurowych, wojska lub reprezentujesz partnerów instytucjonalnych przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w Defense24 używając e-mail z końcówką .gov.pl. Po potwierdzeniu adresu e-mail będziesz miał/ła dostęp do wszystkich treści na platformie.