Kradł samochody w Niemczech, a sprzedawał w Polsce. Nieoficjalnie: to czynny żołnierz

3 listopada 2020, 10:45
sgwp
Fot. SGWP
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu z Niemiec - poinformował komisarz Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, 30-latek jest czynnym żołnierzem Wojska Polskiego.

Komisarz Piotr Świstak podkreślił, że funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji od pewnego czasu prowadzili czynności operacyjne w stosunku do mężczyzny, który trudnił się kradzieżami samochodów na terytorium Niemiec. "Mężczyzna po dokonaniu kradzieży sprowadzał auta do Polski, gdzie były one sprzedawane" - tłumaczył policjant.

"W wyniku działań udało się ustalić, że w nocy z dnia 25 na 26 października mężczyzna dokonał kradzieży mazdy CX3, a następnie samochodem udał się do Polski" - powiedział.

Wskazał, że policjanci z warszawskiej "samochodówki" ustalili trasę przejazdu mężczyzny skradzionym autem. "W rejonie węzła Wiskitki 30-letni mężczyzna widząc patrol policji podjął próbę ucieczki. Okazała się ona bezskuteczna" - poinformował komisarz. Został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Jak ustaliła PAP, 30-latek jest czynnym żołnierzem Wojska Polskiego.

"Funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć skradzioną mazdę o wartości ok. 60 tys. złotych oraz drugi pojazd, za którego pomocą dokonywano kradzieży samochodów. W środku znajdował się sprzęt mogący służyć do kradzieży pojazdów" - podał.

Podejrzany usłyszał zarzutu kradzieży z włamaniem. Za zarzucany mu czyn może grozić do 10 lat więzienia.

image
Reklama

 

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Alzkcnx c
wtorek, 3 listopada 2020, 21:34

Przecież wojsko zarabia najlepiej ze wszystkich mundurowych

Szwej
środa, 4 listopada 2020, 15:39

No tak, ale żeby zarabiać to trzeba awansować, zawsze się znajdzie powód by kogoś nie awansować, a to przyjąć studenciaka po LA, a to d-ca cię nie puści na egzamin na pod oficerke. Kto w monie zarabia ten zarabia...

Podoficer
czwartek, 5 listopada 2020, 02:55

Na "pod oficerke" nie puszcza? Wcale się nie dziwię. ŻENADA

Żołnierz
wtorek, 3 listopada 2020, 13:46

No cóż. Wojsko to przekrój społeczeństwa.

SemperFI
wtorek, 3 listopada 2020, 13:19

Jakby w wojsku lepiej płacili i dawali awanse to by facet nie musiał dorabiać na boku.

Policjant
czwartek, 5 listopada 2020, 13:11

My policjanci bardzo bysmy chcieli zarabiac tyle co zolnierze!

ppor
czwartek, 5 listopada 2020, 17:53

Przenieś się jest fajnie zapraszamy, a fakt nikt nam na mundur nie pluje. Nie musimy stać naprzeciwko naszego społeczeństwa z tarczami i gazem. Chronić karła żeby ktoś go w dupę nie kopną. Nie muszę luster w domu zasłaniać. Pod tym względem fajnie reszty dowiesz się w firmie.

Obrońcy
wtorek, 3 listopada 2020, 22:43

Powiem ci...jest argument!

Tweets InfoSecurity24