Reklama

Służby Mundurowe

Kolonia karna za szpiegostwo na rzecz Polski

  • Fot. mil.ru
    Fot. mil.ru

Fiodor Boryskin, oficer Floty Bałtyckiej Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej został skazany przez sąd w Kaliningradzie na 12 lat kolonii karnej za zdradę stanu, szpiegostwo i przekazywanie tajemnic państwowych polskiemu wywiadowi. Zdaniem rosyjskich śledczych został on zwerbowany przez Polaków w 2013 roku. Szczegóły sprawy nie zostały jednak ujawnione. 

Fiodor Boryskin, podpułkownik rezerwy Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej został skazany przez sąd w Kaliningradzie na 12 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze za zdradę stanu, szpiegostwo i przekazywanie tajemnic państwowych polskiemu wywiadowi. Dodatkowo oficer został pozbawiony stopni wojskowych.

Zdaniem rosyjskich śledczych w 2013 r. został on zwerbowany przez polski wywiad, miał za pieniądze przekazywać informacje o jednym z pododdziałów rosyjskiej Floty Bałtyckiej. Tajemnice państwowe miały być mu znane w związku z pełnionymi obowiązkami zawodowymi. Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformowała, że oskarżony przyznał się do stawianych mu zarzutów. Szczegóły sprawy nie zostały podane do publicznej wiadomości. 

Reklama

Komentarze (2)

  1. zLoad

    Jesli to prawda to trzeba dac przyklad calej reszcie ,wyciagnac kolesia i dac obywatelstwo. Dla przykladu. hehe

  2. Szymon

    Dziwne, że w ogóle ktoś współpracował z polskim wywiadem. Żaden debil nie powinien się na to zdecydować, mając w perspektywie ujawnienie przez Antoniego...

Reklama