Reklama

Służby Mundurowe

Kolejne AW139 dla służb policyjnych w Stanach Zjednoczonych

  • Śmigłowce AW139 są popularną konstrukcją wśród służb porządku publicznego na świecie (na foto. maszyna należąca do Straży Wybrzeża Japonii) - fot. AgustaWestland
    Śmigłowce AW139 są popularną konstrukcją wśród służb porządku publicznego na świecie (na foto. maszyna należąca do Straży Wybrzeża Japonii) - fot. AgustaWestland

18 lipca br. AgustaWestland oraz policja stanowa Maryland zawarły umowę w sprawie dostawy do tego użytkownika kolejnych trzech wielozadaniowych śmigłowców transportowych AW139.

Łącznie stanowi policjanci z Maryland mają dysponować flotą dziewięciu śmigłowców AW139, które dostarczane są od 2012 roku - włoskie wiropłaty zastąpią obecnie eksploatowane maszyny rodziny Eurocopter Daulphin.

Powyższy sukces stanowi symbol śmigłowca AW139, który początkowo miał być odpowiedzią na zapotrzebowanie sił zbrojnych. Niestety siły zbrojne nie doceniają tego wiropłatu, w przeciwieństwie do nich pozostałe służby porządku publicznego są częstym klientem. Trudno wymienić tutaj wszystkich użytkowników tej kategorii na świecie. Tylko w Stanach Zjednoczonych są one eksploatowane przez policję stanową w Maryland oraz Nowym Jorku, a także strażaków z Los Angeles i służby celne.

Z polskiej perspektywy ważną informacją jest fakt, że w procesie projektowania i produkcji biorą udział polscy specjaliści z zakładów w Świdniku.

(ŁP)
Reklama

Komentarze

    Reklama