Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Haker ścigany przez 26 prokuratur wpadł w ręce policji

  • Fot. Internet
    Fot. Internet

Policjanci zaskoczyli w Krakowie poszukiwanego przez 26 prokuratur w Polsce hakera. 26-latek jest odpowiedzialny za dokonywanie  włamań na konta użytkowników  portalu aukcyjnego i wykorzystywanie tych kont do dokonywania oszustw. Wstępne szacunki mówią o setkach oszukanych osób

Od kilku miesięcy policjanci pracowali nad ustaleniem sprawcy włamania się na założone w serwisie aukcyjnym konto internetowe mieszkańca Ostródy. Sprawca po nielegalnym wejściu na konto zmienił w profilu użytkownika numer rachunku bankowego zastępując go swoim (niespersonalizowanym)  rachunkiem, a następnie wystawił do sprzedaży przedmioty, których w rzeczywistości nie posiadał. W ten sposób za pośrednictwem różnych „skradzionych” kont w znanym serwisie aukcyjnym haker dokonywał szeregu oszustw.

Więcej:MSW wprowadza nowe logo dla policji. Standaryzacja będzie kosztować miliard złotych

Po kilkumiesięcznej intensywnej pracy policjanci ustalili sprawcę oraz jego miejsce pobytu. 26-letni Damian K., był poszukiwany przez 23 prokuratury w celu ustalenia miejsca pobytu oraz przez 3 prokuratury listami gończymi. Wszystkie prowadzone przeciwko niemu postępowania dotyczyły oszustw internetowych.

Więcej: Afera w opolskiej policji. Komendant wojewódzki odwołany po ujawnionym nagraniu

Mężczyzna przez trzy lata skutecznie unikał odpowiedzialności ukrywając się przed organami ścigania. Przedwczoraj podejrzany zastał zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu w Krakowie. W trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez sprawcę policjanci znaleźli dziesiątki kart bankowych oraz dokumentów świadczących o tym, że z dokonywania oszustw internetowych  sprawca uczynił sobie stałe źródło dochodu. Wstępne szacunki mówią o setkach oszukanych osób robiących zakupy w sieci.  Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja

MG
Reklama

Komentarze

    Reklama