Reklama

Za Granicą

Groźba zamachów na indonezyjskim Bali

  • Ze względu na zagrożenie zamachami rząd skierował na Bali dodatkowe oddziały policji i wojska - fot. Associated Press.
    Ze względu na zagrożenie zamachami rząd skierował na Bali dodatkowe oddziały policji i wojska - fot. Associated Press.

10 października policja indonezyjska oświadczyła, że ma wiarygodne informacje na temat zagrożenia terrorystycznego na Bali. Do zamachów miałoby dojść w piątek, kiedy przypada rocznica ataków terrorystycznych z 2002 roku na tej wyspie.Policja indonezyjska oświadczyła, że posiada wiarygodne informacje na temat zagrożenia terrorystycznego na Bali - podała w środę agencja AFP. Do zamachów miałoby dojść w piątek, kiedy przypada rocznica ataków terrorystycznych z 2002 roku na tej wyspie.

Według agencji AFP, która powołuje się na wiceszefa lokalnej policji, celem ataków miałyby być ważne osobistości, które wezmą udział w uroczystościach upamiętniających ofiary zamachów z 12 października 2012 roku, w tym prezydent Indonezji i premier Australii.

W tamtych zamachach zginęły 202 osoby, głównie zagraniczni turyści, w tym polska dziennikarka Beata Pawlak i  88 Australijczyków. Ataki m.in. w klubie nocnym w kurorcie Kuta przeprowadziło powiązane z Al-Kaidą ugrupowanie terrorystyczne Dżimah Islamija.

Ze względu na zagrożenie zamachami zwiększono środki bezpieczeństwa - w sumie do zabezpieczenia uroczystości skierowano ponad 2 tys. indonezyjskich policjantów i żołnierzy, a także australijskie siły bezpieczeństwa.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama