Funkcjonariusz "BOA" z raną postrzałową dłoni

15 listopada 2019, 10:10
strzelanie, policja. fot. policja
Fot. Policja.pl

Podczas policyjnych ćwiczeń na strzelnicy w Zielonce postrzelił się jeden z policjantów - poinformowało RMF FM. Informacje potwierdziła też Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródła w prokuraturze. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Według informacji podanych przez RMF FM ranny policjant to funkcjonariusz Biura Operacji Antyterrorystycznych. Radio informuje również, że policjant odstrzelił sobie fragment palca lewej dłoni. Został opatrzony w szpitalu. Jak dodano do wypadku doszło najprawdopodobniej podczas usztywniania broni.

Informacji o zdarzeniu nie udziela policja, która odsyła w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga-Południe. Śledczy nie informują jednak o szczegółach zdarzenia.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP na miejscu czynności prowadził prokurator z Prokuratury Rejonowej w Wołominie. Z informacji podanych przez RMF FM wynika, że na strzelnicy podczas programowych strzelań ćwiczebnych Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" doszło najprawdopodobniej do nieszczęśliwego wypadku. Ustalany jest przebieg tego zdarzenia.

Radio podaje, że na strzelnicy nie ma monitoringu, więc sprawa będzie musiała być wyjaśniona na podstawie zeznań świadków.

PAP/RMF FM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
m
wtorek, 19 listopada 2019, 21:21

Usztywniania broni ?! :) Czyli konkretnie o jakąż to czynność chodiz ? Nie to żebym się czepiał, ale posługuję się bronią kilkadziesiąt lat :) Praktycznie nie sportowo :)

Tweets InfoSecurity24