Reklama

Służby Mundurowe

Europoltech 2017: Hełmy i kamizelki z Lubawy

  • Hełm AMP-1TP z przyłbicą, Fot. J.Sabak/Defence24.pl
    Hełm AMP-1TP z przyłbicą, Fot. J.Sabak/Defence24.pl
  • Projekt mauzoleum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej utworzonego wokół Głównej Cerkwii rosyjskich sił zbrojnych i budowanego koło Moskwy. Fot. hram.mil.ru
    Projekt mauzoleum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej utworzonego wokół Głównej Cerkwii rosyjskich sił zbrojnych i budowanego koło Moskwy. Fot. hram.mil.ru

Na Europoltech 2017 spółka Lubawa prezentuje kilkanaście produktów w tym hełmy AMP-1 z przyłbicą balistyczną, kamizelki kuloodporne oraz odzież ochronną.

Najbardziej wyróżniającymi się projektami stoisku Lubawa w Gdańsku były Hełmy AMP-1 TP wraz z przyłbicą balistyczną i AMP-1E. Przyłbica balistyczna do tych hełmów zrobiona jest z kompozytu z poliwęglanu i polimetakrylanu metylu o grubości od 20 mm do 25 mm w zależności od poziomu balistyki. Niewymagający narzędzi system pozwala na zamontowanie i zdemontowanie przyłbicy w kilka sekund na szynach mocujących. Same hełmy charakteryzują się bardzo niską wagą. Przedstawiciele Lubawy podkreślają, że AMP-1 TP to najlżejszy hełm kompozytowy z certyfikacją VPAM na świecie. Produkowany jest w Niemczech z zastosowaniem, opatentowanego systemu EBSP.

Fot. J.Sabak/Defence24.pl

Kamizelki kuloodporne Lubawy to m.in. Mars (męska) i Wenus (damska). Są one zaprojektowane specjalnie dla funkcjonariuszy policji i służb mundurowych. Nadają się on do skrytego noszenia pod odzieżą dzięki anatomicznym kształtom dla kobiet i mężczyzn. Charakteryzuje się m.in. siatką dystansową zapewniającą wentylację, a także zastosowaniem materiałów odpornych na przetarcia i nieuszkadzających odzieży wierzchniej oraz niewywołujących reakcji alergicznych. Odporność sprzętu: K2-O3 wg. PN-V-87000:2011, a waga a w największych rozmiarach do 2,8 kg w wersji męskiej Mars.

Fot. J.Sabak/Defence24.pl

Inne rodzaje kamizelek pokazane w Gdańsku przeznaczone są przede wszystkim dla uzbrojonych służb mundurowych, w tym Policji, Straży Granicznej takie jak Combat, Predator, Attack 1 i Attack 2 oraz Security dla pracowników ochrony, konwojentów czy służb leśnych.

Reklama

Komentarze

    Reklama