Reklama

Służby Mundurowe

CIA chce większą ilość bojowych BSL

20 października br. prasa amerykańska poinformowała, że kierownictwo CIA wywiera presję na administrację prezydenta Obamy, aby wydała zgodę na zakup nowych bojowych bezpilotowych aparatów latających dla tej Agencji.CIA chce zakupić minimum 10 nowych BSL, które uzupełniłyby straty operacyjne oraz umożliwiły rozszerzenie działalności - obecnie bezpilotowce tego użytkownika atakują terrorystów w takich krajach jak Jemen czy Pakistan. Wobec rosnących szans na pojawienie się członków organizacji terrorystycznych w innych państwach, CIA chce dysponować zwiększoną flotą BSL.

Na tego typu inwestycje nie zgadzają się niektórzy członkowie administracji, którzy uważają iż CIA powinna skupić się na działalności wywiadowczej, a nie uderzeniowej.

W okresie rozkwitu floty bojowych BSL w rękach CIA, niepotwierdzone informacje, wskazywały iż ten użytkownik eksploatuje do 36 maszyn tego typu. Realizowały one precyzyjne uderzenia na cele punktowe bądź osoby w takich punktach świata jak Pakistan, Jemen, Somalia czy Filipiny.

(ŁP)
Reklama

Komentarze

    Reklama