Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

CBA na tropie afery w klinice prof. Szaflika

  • Logo Centralnego Biura Antykorupcyjnego - graf. www.cba.gov.pl
    Logo Centralnego Biura Antykorupcyjnego - graf. www.cba.gov.pl

21 sierpnia br., CBA poinformowało na swojej stronie internetowej, że skierowało do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w prywatnej klinice okulistycznej prof. Szaflika.O możliwych nieprawidłowościach w klinice zawiadomił CBA minister zdrowia Bartosz Arłukowicz w zeszłym tygodniu. Równocześnie odwołano profesora Jerzego Szaflika ze stanowiska konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki oraz szefa Banku Tkanek Oka w Warszawie. Powodem decyzji, jak poinformowała rzeczniczka resortu Agnieszka Gołąbek były "niejasności proceduralne w zakresie przeszczepu rogówki w Polsce".

CBA po wnikliwej analizie i weryfikacji zebranych w tej sprawie materiałów, decyzją zastępcy Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Janusza Czerwińskiego skierowało do Prokuratora Generalnego zawiadomienia o podejrzenia popełnienia przestępstw określonych w ustawie transplantacyjnej.

Z informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że w klinice miano wykonywać zabiegi przeszczepu rogówki bez zgody Ministra Zdrowia, a pacjenci, którym ją przeszczepiano nie byli wpisywani do rejestru osób oczekujących na przeszczep chociaż klinika miała taki obowiązek.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama