Reklama

Służby Mundurowe

Canon w Łodzi z prezentacją dla służb [Defence24.pl TV]

Firma Canon Polska zaprezentowała się podczas IV Targów Logistycznych Służb Mundurowych. Firma oferowała przybyłym przedstawicielom służb aparaty, długie telezoomy, a także specjalistyczne kamery mogące rejestrować obraz w kolorze w dużej ciemności.

Canon Polska zaprezentował szereg sprzętu oferowanego polskim służbom, „poczynając od produktów do obrazowania, jak: kamery, aparaty, specyficzne długie telezoomy, które ułatwiają monitoring szerokich powierzchni oraz mogą pomóc w inwigilacji. Poprzez specjalistyczny sprzęt do monitoringu, jak kamery, które pozwalają nam na obserwację obiektów przy bardzo złych warunkach oświetleniowych oraz specyficzny sprzęt do inwigilacji. […] Ponadto mamy jeszcze w portfolio szereg produktów do druku, począwszy od ploterów, poprzez systemy do zarządzania wydrukiem, poprzez drukarki, które pozwalają na kodowanie danych na dyskach przez co są bardzo bezpieczne, szczególnie dla tej grupy docelowej” - mówił Łukasz Gasior, Sales Manager Professional Imaging Group Canon Polska.

Polecana służbom przez firmę Canon kamera ME20F-SH została stworzona z myślą o pracy w ekstremalnych warunkach oświetleniowych. Oferuje wartość ISO aż do 4 mln (+75dB). Ponadto kamerę cechuje niewielkie i kompaktowe body oraz wysoka jakość nagrywania Full HD. Nagrywanie w słabym świetle często wymaga użycia oświetlenia podczerwonego, a ta technika z reguły pozwala na uzyskanie materiału wyłącznie w czerni i bieli. Jak twierdzi producent, kamera ME20F-SH osiąga bardzo wysoką czułość, co umożliwia rejestrowanie materiału Full HD w kolorze ze zredukowaną ilością szumów - nawet w słabym świetle (poniżej 0.0005 luksa) – i bez konieczności zastosowania światła podczerwonego. Ponadto zaletą kamery jest możliwość podłączenia do zewnętrznych urządzeń (nagrywających, umożliwiających zdalny podgląd czy kontrolę). Canon w ME20F-SH oferuje mocowanie EF z Cinema Lock, dzięki temu użytkownicy zyskują dostęp do rozbudowanej linii wymiennych obiektywów.

Kamera ME20F-SH | Fot. Canon
Kamera ME20F-SH | Fot. Canon

Firma Canon na swoim stoisku zaprezentowała również sieciowe kamery do monitoringu, wewnętrzną kamerę PTZ (pan-tilt-zoom - sterowanie obrotem, pochyleniem i zoomem), VB-M50B, jak i zewnętrzną stacjonarną kamerę kopułkową VB-H651V. Pierwsza z nich może rejestrować obraz o rozdzielczości 1,3 MP: kolorowy w świetle o natężeniu 0,04 luksa, zaś w trybie monochromatycznym wymaga minimalnego oświetlenia na poziomie 0,002 luksa. Natomiast kamera VB-H651V została wyposażona w matrycę Full HD 1/3” CMOS o rozdzielczości 2,1 MP oraz obiektyw f/1,2(W) – f/1,8(T) z optycznym zoomem 2,4x. Kamera może rejestrować obraz kolorowy nawet w świetle o natężeniu 0,035 luksa, a obraz monochromatyczny — w świetle o natężeniu 0,002 luksa.

Oprócz sprzętu nagrywającego firma Canon Polska zaprezentowała szereg urządzeń drukujących, takich jak plotery, systemy do zarządzania wydrukiem, czy drukarki z kodowaniem danych na dyskach. „Océ ColorWave 700 to jest tonerowy system do wydajnego druku. Sprawdza się np. w kancelariach, w centralnych punktach reprograficznych. Bardzo wydajny system sześciorolkowy, można założyć tu 1,2 km papieru na raz, więc mapy mogą wychodzić jedna co minutę, czyli w przeciągu godziny można wydrukować takich map ok. 60” – opowiadał Rafał Osiekowicz, Product Manager PPG - Wide Format Group Canon Polska.

Reklama

Komentarze

    Reklama