Reklama

Służby Mundurowe

Canon opracuje rewolucyjną kamerę do monitoringu

  • Fot. Canon
    Fot. Canon

Canon prowadzi badania nad kamerą do monitoringu o bardzo wysokiej czułości. Będzie ona umożliwiać uzyskanie kolorowego obrazu nocą i z dużej odległości. Firma zapewnia, że nowy system zapewni zdolność rozpoznania twarzy z dystansu 100 metrów, przy oświetleniu o jasności zbliżonej do poświaty księżycowej.

Canon prowadzi badania nad wysoce czułą kamerą do monitoringu o kompaktowych rozmiarach. Firma zapowiada, że połączenie jasnego obiektywu, wysoce czułej matrycy oraz wydajnego procesora ma umożliwić rozpoznanie twarzy z odległości nawet 100 metrów przy oświetleniu zbliżonym do poświaty księżycowej. Co ważne, system będzie oferować kolorowy obraz, także w nocy, co zapewni rozpoznawanie obiektów normalnie niewidocznych dla ludzkiego oka.

Nowa kamera zostanie wyposażona w teleobiektyw z dużym otworem przysłony, ogniskową ponad 600 mm i jasnością f/2,4. Dodatkowo, system optyczny ma zostać wyposażony w elementy asferyczne i soczewki o bardzo niskim współczynniku załamania światła, które minimalizują aberrację chromatyczną. Teleobiektyw zostanie wyposażony w funkcję elektronicznego sterowania orientacją kamery, co da możliwość jego integracji z różnymi systemami monitoringu.

Canon
Fot. Canon

Produkt ma znaleźć zastosowanie w różnorodnych zadaniach związanych z nadzorem. Kamera będzie mogła pomagać w zapobieganiu przestępczości, monitorować obszary objęte klęskami żywiołowymi albo służyć do identyfikacji numerów rejestracyjnych samochodów. Może również trafić do systemów monitoringu miejskiego, czy ochrony infrastruktury krytycznej zapewniając bardzo wysoką jakość kolorowego nagrania, także w nocy. Canon informuje, że nowy sprzęt ma trafić na rynek w 2016 roku. 

(AH)

Reklama

Komentarze

    Reklama