Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Zaawansowane skanery bagażowe i systemy rentgenowskie będą produkowane pod Warszawą

fot. Nuctech
fot. Nuctech

Nuctech Warsaw otwiera nowy zakład produkcyjno - biurowy w Kobyłce Inwestucja, o wartości około 40 milionów złotych i powierzchni prawie 6 000 m kw. pozwoli firmie na podwojenie produkcji zaawansowanych technologicznie produktów i systemów bezpieczeństwa dla jednostek kontroli na rynkach europejskich.

Nuctech Warsaw, należąca do chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego Nuctech Co. Ltd. - dostawcy zaawansowanych systemów kontroli bezpieczeństwa dla służb celnych, lotnisk, portów i kolei otwiera nowy zakład produkcyjno-biurowy w Kobyłce pod Warszawą. Nowy obiekt to jedyny zakład Nuctech w Europie, a czwarty na świecie po centrali w Chinach i fabrykach w Dubaju i Brazylii. Firma będzie produkować skanery bagażowe i systemy rentgenowskie przeznaczone do kontrolowania ładunków cargo, w tym skanery mobilne, kolejowe i stacjonarne, wykorzystujące najnowszą technologię skanowania opartą na tomografii komputerowej (systemy kontroli CT). Urządzenia produkowane w zakładzie w Kobyłce będą także dostarczane na rynek polski.

Fabryka wyposażona jest w innowacyjne stanowiska montażowe, biura i przestrzeń do prac badawczo-rozwojowych. Jak podkreślają przedstawiciele Nuctech Warsaw, warunki panujące w nowym budynku umożliwią produkcję również nowych typów urządzeń, których produkcja w poprzednim zakładzie była niemożliwa.

Inwestycja w Kobyłce ma kluczowe znaczenie dla globalnej strategii rozwoju firmy Nuctech. Nowa fabryka zwiększa nasz potencjał produkcyjny i badawczo-rozwojowy oraz umożliwia transfer unikatowych i najbardziej zaawansowanych technologii do Polski. Od 14 lat nieprzerwanie rozwijamy tu naszą działalność i uważamy, że nowy zakład to doskonała baza dla dalszego rozwoju w Europie. Cieszymy się, że możemy otworzyć naszą nową fabrykę o wartości 40 mln zł w Kobyłce i jako inwestor mamy nadzieję przyczynić się do wzrostu gospodarczego tego regionu.

prof. Chen Zhiqiang, President and Chairman of Nuctech Company Limited 

Budowa zakładu w Kobyłce promuje szeroko rozumianą międzynarodową współpracę gospodarczą. Strategia długofalowego rozwoju Nuctech Warsaw w Polsce, w tym najnowsza inwestycja typu greenfield w Kobyłce, znajduje odzwierciedlenie w polskiej strategii rozwoju innowacyjnych i konkurencyjnych firm. Inwestycja przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy dla inżynierów i stworzy możliwości rozwoju zawodowego obecnej i przyszłej kadry technicznej firmy Nuctech poprzez intensywne szkolenia w Chinach.

Inwestycja Nuctech jest dowodem na to, że chińskie bezpośrednie inwestycje w Polsce nabierają tempa i realnego kształtu. Chińskie przedsiębiorstwa międzynarodowe wybierają Europę Środkowo-Wschodnią jako strategiczną lokalizację dla długofalowych inwestycji, a Polska ma szansę stać się liderem regionu również w tym obszarze.

Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Zaangażowanie Nuctech w Polsce

Obecnie na przejściach kolejowych i drogowych na wschodniej granicy Polski działają 2 skanery kolejowe i 7 stacjonarnych, a kilkanaście skanerów bagażowych zapewnia bezpieczeństwo na lotniskach, przejściach granicznych i w budynkach użyteczności publicznej. Do tej pory w Polsce wyprodukowano około 70 systemów cargo, które zostały dostarczone do kilku krajów w Europie i Afryce Północnej. Skanery wpływają na poprawę bezpieczeństwa pomagając w walce z przemytem, handlem ludźmi, oszustwami handlowymi i mają na celu pomoc w kontroli bezpieczeństwa poprzez wykrywanie zagrożeń w postaci materiałów wybuchowych, broni i narkotyków.

Reklama

Komentarze

    Reklama