Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Waszyngton zwiększa bezpieczeństwo przed sobotnim wiecem

Fot. Amaury Laporte/Flickr CC BY 2.0
Fot. Amaury Laporte/Flickr CC BY 2.0

Służby w podwyższonej gotowości na lotnisku i ulicach Waszyngtonu. Podróżujący i obywatele mogą się spotkać ze zwiększonymi kontrolami – informuje Agencja Reutera. Powodem takiego stanu rzeczy jest sobotni wiec poparcia dla osób oskarżonych o udział w zamieszkach przed Kapitolem, z 6 stycznia br.

Jak przekazuje Agencja Reutera, podróżni przybywający na lotnisko w Waszyngtonie spotykają się ze zwiększoną ochroną i funkcjonariuszami z psami. Podwyższona gotowość związana ma być z ryzykiem, jakie niesie za sobą zaplanowany na 18 wrześnie wiec poparcia dla osób oskarżonych o udział w zamieszkach przed Kapitolem, do których doszło 6 stycznia br. Służby informują, że w Dystrykcie Kolumbii wziąć w nim mają udział setki osób - pisze Reuter.

W czwartek CNN uzyskał informację, że Departament Bezpieczeństwa Krajowego ostrzegł o możliwości wystąpienia zamieszek podczas zaplanowanego na sobotę wiecu. Jednak, jak przyznaje jeden z urzędników w rozmowie z Reuterem, służbom brakuje "konkretnych i wiarygodnych informacji" na temat potencjalnych zamieszek. Ostrzeżenia – według urzędnika – są oparte na analizie wpisów z mediów społecznościowych. Sygnały służb nie mają więc być oparte na danych wywiadowczych zebranych z wnętrza organizacji zaangażowanych w wiec 18 września.

Policja i przedstawiciele Kongresu powiedzieli, że są przygotowani na sobotni protest. Reuter przekazuje, że większość jego członków będzie poza miastem.

W środę Policja Kapitolu poinformowała, że Pentagon został poproszony o zapewnienie, w razie potrzeby, oddziałów Gwardii Narodowej. Nie ujawniono żadnych szczegółów na temat siły, które zostaną rozmieszczone w pogotowiu. Przed Kapitolem pojawiło się już ogrodzenie.

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze