Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

"Tata był bohaterem"

Fundacja „Dorastaj z nami” prowadzi kampanię społeczną „Dorosnąć do nowego życia”, mającą na celu pomoc dzieciom żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników, którzy stracili życie w trakcie wykonywania obowiązków. Kampanię fundacji wspiera Defence24.

Tata Kamila i Justyny, Jacek Supera był strażakiem. Podczas walki z ogniem zawaliła się na niego ściana budynku. Stracił mnóstwo krwi i nie przeżył akcji. Kamil miał wtedy 8 lat i nie do końca rozumiał co się stało. Justyna do dziś nie pamięta czasu tuż po śmierci taty. Ich mama po tej stracie, musiała sama zadbać o dzieci i dom. Nie było im łatwo. "To był uczynny, dobry człowiek. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Był zaradny i kochał wszystko to, czym się zajmował" - mówią o nim bliscy. "Kiedyś wyciągnął człowieka spod płonącej cysterny z paliwem. Zdążył i uratował życie temu człowiekowi, a przecież było ogromne ryzyko, że cysterna zaraz wybuchnie" - dodają.

Kamil jest dzisiaj studentem informatyki, już od kilku lat pracuje, żeby wspomóc mamę i siostrę. Justyna skończyła geografię, a potem jeszcze zrobiła studia podyplomowe: rzeczoznawstwo majątkowe i wycenę nieruchomości. Ich mama marzy o długiej, dalekiej podróży ale przede wszystkim o tym, żeby jej dzieciom życie ułożyło się dobrze!

Tata miał taką pasję: kupował używany samochód, remontował go, krótko nim jeździliśmy, a potem go sprzedawał, aby kupić kolejny. Towarzyszyłem mu przy tych naprawach, a to coś podając, a to przytrzymując, a to przykręcając. Wciąż słyszę jak mnie przestrzega: możesz wejść pod auto, tylko się nie ubrudź, bo mama będzie zła. Drugą pasją Taty była służba w Straży Pożarnej. Pewnego dnia 2004 r., Tata wyszedł z domu, aby ugasić kolejny pożar i już nie wrócił… Ludzie mówili, że Tata był bohaterem. Dla nas: Mamy, starszej siostry i dla mnie nagle odszedł ukochany człowiek i ogromnie ważna część rodziny. To Tata jako jedyny miał prawo jazdy, więc woził nas z naszych małych Brzezin pod Łodzią do lekarzy i na zakupy. To Tata dbał o opał, a zimą palił w piecu. To Tata troszczył się o stan techniczny domu. Odszedł tak nagle, że nie zdążył ani mnie tego wszystkiego nauczyć, ani zostawić instrukcji co i jak robić.

Kamil

Kamil jest bohaterem kampanii „Dorosnąć do nowego życia” realizowanej przez Fundację Dorastaj z Nami w okresie od 1 listopada 2019 do 30 kwietnia 2020 r. Pomóż dorosnąć do nowego życia podopiecznym fundacji, wejdź na stronę www.dorastajznami.org i zobacz jak to zrobić, lub wpłać na konto:

NR 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 z dopiskiem „DEFENCE”

Reklama

Komentarze

    Reklama