Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Szef francuskiego MSW: do Nicei wysłanych zostanie dodatkowo 120 policjantów

Fot. Facebook/PoliceNationale
Fot. Facebook/PoliceNationale

Po piątkowym posiedzeniu rady bezpieczeństwa Francji, której przewodniczył prezydent Emmanuel Macron, szef MSW Gerald Darmanin powiedział, że do Nicei wysłanych zostanie dodatkowo 120 policjantów, zmobilizowanych będzie też 3,5 tys. żandarmów rezerwistów.

Minister obrony Florence Parly poinformowała, że zapowiedziane przez prezydenta zwiększanie wojskowej antyterrorystycznej operacji Sentinelle z trzech do siedmiu tysięcy żołnierzy rozpoczęło się już w czwartek - podaje dziennik "Le Figaro".

Szef dyplomacji Jean-Yves Le Drian powiedział, że ambasadorowie Francji na całym świecie otrzymają instrukcje, by wzmocnić ochronę placówek dyplomatycznych.

Macron obiecał w czwartek, po zamachach w Nicei i Dżuddzie, że liczba żołnierzy na ulicach wzrośnie do 7 tys., chronione będą też miejsca kultu i szkoły.

W czwartek rano w bazylice Notre Dame w Nicei na południu Francji 21-letni Tunezyjczyk zamordował trzy osoby, krzycząc "Allahu Akbar". Według Reutera nazywa się on Brahim Aouissaoui. Również w czwartek obywatel Arabii Saudyjskiej zaatakował nożem i ranił strażnika francuskiego konsulatu w Dżuddzie na zachodzie kraju, kilkadziesiąt kilometrów od Mekki.

Operację Sentinelle rozpoczęto po ataku na redakcję satyrycznego czasopisma "Charlie Hebdo" w styczniu 2015 roku w Paryżu, w którym zginęło 12 osób. Rozszerzono ją po skoordynowanych zamachach bombowych i strzelaninach w Paryżu z listopada 2015 roku, w których zginęło 130 osób.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze