Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Sylwester Tułajew wiceszefem MSWiA

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

Premier Mateusz Morawiecki powołał Sylwestra Tułajewa na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji - poinformował we wtorek resort spraw wewnętrznych. Ze stanowiskiem wiceszefa MSWiA żegna z kolei dotychczasowy sekretarz stanu Paweł Majewski. 

Nowy sekretarz stanu w MSWiA będzie sprawował pieczę nad departamentem teleinformatyki, spraw obywatelskich, zezwoleń i koncesji. Przejmie także nadzór nad Centrum Personalizacji Dokumentów.

Sylwester Tułajew, jest obecnie posłem VIII kadencji Sejmu. Ukończył Politechnikę Lubelską na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki na kierunku elektrotechnika, specjalność: inżynierskie zastosowanie informatyki. Jest również absolwentem studiów podyplomowych z zarządzania w administracji i samorządzie terytorialnym w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji.

image
Od lewej: wiceminister Renata Szczęch, wiceminister Sylwester Tułajew, Minister Elżbieta Witek, wiceminister Jarosław Zieliński, Dyrektor Generalna MSWiA Urszula Kulisiewicz, wiceminister Paweł Szefernaker

Jak poinformował resort, we wtorek podczas posiedzenia Komitetu Sterującego projektem e-dowód przyjęto raport końcowy, podsumowujący pracę nad nim. Komitet przyjął również w raporcie rekomendacje, których wdrożenie ma przyczynić się do usprawnienia realizacji projektów w resorcie. Wśród rekomendacji jest dalszy rozwój Biura Projektów. Mają się one przyczynić do skuteczniejszej realizacji koncepcji administracji publicznej. Przyjęcie raportu końcowego bezpośrednio wiązało się z zakończeniem misji w ministerstwie przez Pawła Majewskiego.

PAP/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze