Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim

Fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Jak podało radio RMF FM w szkole nr 1 w Brześciu Kujawskim (okolice Włocławka) padły strzały. Napastnik ranił 2 osoby – sprzątaczkę i uczennicę.  Policja pracuje na miejscu. Śledczy nie mają jeszcze informacji o motywach napastnika. Sprawdzana jest także broń, której użył.

Jak poinformowała w rozmowie z RMF FM Monika Chlebicz, rzeczniczka bydgoskiej policji napastnik wszedł do szkoły z bronią. 18 –latek strzelał w kierunku woźnej kilka razy. Kobieta ma ranę brzucha. W zdarzeniu ucierpiała też 11-letnia uczennica, która została raniona odpaloną wcześniej petardą. Jak podaje RMF ma rany uda i klatki piersiowej. Informacje te potwierdziła też Policja. 

 „Obrażenia sprzątaczki nie są jednak charakterystyczne dla broni palnej. Nie wiadomo więc, czego użył 18-latek” – dodaje Chlebicz. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Napastnik został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w szkole podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Napastnikiem, był najprawdopodobniej były uczeń szkoły. Wrzucił on do budynku petardy hukowe, a potem postrzelił sprzątaczkę. - informuje RMF FM.

"Sytuacja została opanowana przez policję, nikomu już nic nie grozi" - czytamy na stronie Gminy Brześć Kujawski.

Policja pracuje na miejscu. Śledczy nie mają jeszcze informacji o motywach napastnika. Sprawdzana jest także broń, której użył.

Sprawca został zatrzymany przez woźnego i przetrzymany do czasu przyjazdu policji. Na szczęście nikomu nic się nie stało - powiedział Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. 

PAP/RMF/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama