Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Starcia weteranów struktur siłowych z policją przed ukraińskim parlamentem

Fot. 	UP9/Wikimedia Commons, CC BY 3.0
Fot. UP9/Wikimedia Commons, CC BY 3.0

Przed budynkiem parlamentu w Kijowie doszło w środę do starć między protestującymi weteranami struktur siłowych a policją. Według mediów uczestnicy manifestacji próbowali szturmować wejście do budynku, a policja użyła gazu łzawiącego.

Jak relacjonuje agencja Interfax-Ukraina, w akcji przed parlamentem bierze udział około tysiąca weteranów struktur MSW. Weterani domagają się podwyższenia świadczeń pieniężnych.

Demonstrujący chcieli, by wyszedł do nich przewodniczący Rady Najwyższej (parlamentu) Dmytro Razumkow. Jednak w związku z tym, że ich żądanie nie zostało spełnione, podjęli próbę szturmu jednego z wejść do budynku. Wtedy - jak podaje Radio Swoboda - policja użyła gazu łzawiącego. Doszło do starć, protestujący zablokowali okoliczne drogi. Nie ma informacji o ewentualnych poszkodowanych ani zatrzymanych.

Również w środę premier Denys Szmyhal obiecał podczas posiedzenia rządu, że prawie 400 tysięcy wojskowych i pracowników innych organów siłowych otrzyma dopłaty do emerytur. Polecił, by wiceminister polityki socjalnej wyszedł do protestujących i zagwarantował, że otrzymają świadczenia "w odpowiedniej wysokości".

image
Reklama

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama