Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Specjalne jednostki Gwardii Putina na paradzie razem z uczniami

Fot. Gwardia Narodowa Federacji Rosyjskiej
Fot. Gwardia Narodowa Federacji Rosyjskiej

Uczniowie ze szkoły w Kemerowie, stolicy Kuzbassu, wezmą udział w defiladzie z okazji Dnia Zwycięstwa u boku gwardzistów Putina. Zasłużyli na to wyróżnienie udziałem w całorocznych kursach specjalnych, prowadzonych przez służby wewnętrzne Federacji Rosyjskiej.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez Rosyjską Gwardię Narodową, w paradzie z okazji Dnia Zwycięstwa, u boku gwardzistów po raz pierwszy przemaszerują młodzi sanitariusze, uczniowie szkoły miejskiej nr 74 z Kemerowa.

Uczniowie zasłużyli sobie na to wyróżnienie udziałem w całorocznych kursach prowadzonych przez członków Rosyjskiej Gwardii Narodowej i uczestnictwem w rozmaitych konkursach patriotycznych. W rezultacie najlepszych spośród nich postanowiono uhonorować możliwością defilowania ramię w ramię z przedstawicielami sił bezpieczeństwa, w tym gwardzistami Putina.

Gwardia Narodowa Federacji Rosyjskiej powstała w 2016 r. z przekształcenia oddziałów podporządkowanych wcześniej rosyjskiemu ministerstwu spraw wewnętrznych. Zachowano wcześniejsze struktury i organizację przejętych z MSW oddziałów specjalnych szybkiego reagowania SOBR, oddziałów mobilnych specjalnego przeznaczenia OMON oraz jednostek lotniczych. Utworzono 84 organy terytorialne Gwardii Narodowej - po jednym w każdym regionie, plus dodatkowy organ w Sankt Petersburgu.

Członkowie formacji są umundurowani na wzór wojskowy, dysponują bronią strzelecką, pojazdami i transporterami opancerzonymi, śmigłowcami i jednostkami morskimi. Gwardia jest podporządkowana bezpośrednio szefowi państwa, prezydentowi Putinowi. Jest jedną z najsilniejszych struktur siłowych w Rosji. Jej ogólną liczebność ocenia się na ok. 350-400 tys. ludzi.

image
Fot. Gwardia Narodowa Federacji Rosyjskiej
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze