Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

SmartEye: Bezpieczeństwo na drodze pod okiem Grupy WB

Autor. InfoSecurity24.pl

Na targach służb mundurowych Polsecure w Kielcach spółka PolCam Systems, będąca w GRUPIE WB ośrodkiem rozwijającym systemy bezpieczeństwa drogowego, pokazała unikalne rozwiązania w tym zakresie. Jest wśród nich m. in. radar prędkości z głowicą 3D SmartEye ST-1 umożliwiający pomiar prędkości i rejestrację do 32 pojazdów poruszających się po sześciu pasach ruchu w przeciwnych kierunkach. Zaprezentowano też oparty na tej samej zasadzie system SmartEye MT-1 przeznaczony do zabudowy na pojazdach.

Reklama

SmartEye ST-1 jest nowoczesnym radarem prędkości wyposażonym w głowicę radarową klasy 3D pozwalającą na jednoczesne śledzenie do 32 pojazdów na 6 pasach ruchu z prędkościami do 320 km/h. Mogą się przy tym przemieszczać się w przeciwnych kierunkach. W różnych konfiguracjach system pozwala na wykrywanie do 11 różnych wykroczeń drogowych. Jednocześnie jest wyposażony w trzy niezależne układy analityczne pozwalające na odczyt tablic rejestracyjnych blisko stu państw. Zaawansowana analityka wideo radaru pozwala na określanie koloru, marki, a nawet modelu zarejestrowanego pojazdu.

Reklama

SmartEye ST-1 jest rozwiązaniem modułowym i może zostać skonfigurowany np. z wykorzystaniem kamer o różnych parametrach, co umożliwia optymalizację parametrów i kosztów. System SmartEye ST-1 może być stosowany w konfiguracji rozstawianej na trójnogu dzięki spełnianiu klasy odporności IP66 (na życzenie nawet IP67) oraz certyfikatowi IK10.

Czytaj też

Dostępna jest również wersja stacjonarna, umożliwiająca umieszczenie urządzenia w jednej obudowie m.in. z systemem zasilania, który może korzystać np. z paneli słonecznych czy zasilania sieciowego. W razie potrzeby może zostać zastosowana grzałka, wentylacja lub klimatyzator pozwalające na zastosowanie urządzenia w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Reklama

Solidna, wandaloodporna obudowa Cabinet wyposażana w szereg czujników (np. wstrząsu, zbicia szyby, temperatury) oraz szerokokątną, dodatkową kamerę IP dla obserwacji otoczenia pozwala na stosowanie SmartEye ST-1 praktycznie w każdym terenie. Urządzenia tego typu są obecnie wykorzystywane w dwudziestu krajach na całym świecie.

Na stoisku Grupy WB zaprezentowano także system SmartEye MT-1 będący radarem prędkości, ale montowanym w pojeździe. Efektem zastosowania urządzenia na trasie będą zdjęcia z precyzyjnym określeniem danych pojazdu, jego prędkości i numerów na tablicy rejestracyjnej.

Autor. InfoSecurity24.pl

Podobne funkcjonalności, ale w systemie przeznaczonym do zabudowy wewnątrz pojazdów i wykorzystania podczas ruchu, zapewnia system SmartICVLite. To nowoczesna wersja klasycznego wideorejestratora.

Urządzenie charakteryzuje się modułową konstrukcją i łatwo się go instaluje w dowolnym pojeździe. W SmartICVLite można zastosować różne opcje pomiaru prędkości, w tym wspomniany przy SmartEye radar mapujący z głowicą 3D. Pozwala to na jednoczesne śledzenie do 32 pojazdów nawet na trzech pasach jednocześnie. Dane i nagrania przechowywane są na wymiennym dysku, ale mogą być też przesyłane bezpośrednio do centrali.

Artykuł sponsorowany

Reklama

Komentarze

    Reklama