Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Polskie radary na chorwackich drogach

Fot WB Group
Fot WB Group

W czerwcu GRUPA WB dostarczyła do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Chorwacji 32 fotoradary SMARTEYE ST-1, wyprodukowane przez spółkę Polcam. Radary służyć będą chorwackiej policji w skutecznym zapobieganiu łamania przepisów drogowych.

Rozwiązanie SMARTEYE ST-1 automatycznie rozpoznaje tablice rejestracyjne oraz markę i model wszystkich pojazdów na drodze. System namierza pozycję oraz prędkość do 32 pojazdów na czteropasmowej drodze już z odległości 160 metrów. Architektura systemu pozwala na zamontowanie urządzenia na trójnogu z ekranem dotykowym, jak również na instalację mobilną ze zdalnym sterowaniem.

Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w modemy inQL, opracowane w spółce Mindmade. Umożliwiają one kompleksową łączność mobilną w technologii M2M (Machine to Machine), zapewniającą transmisję danych o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Dzięki temu SMARTEYE ST-1 jest gotowy do automatycznego przesyłu materiałów dowodowych do Narodowego Centrum Mandatowego Chorwacji.

image
Fot. WB Group

Dostawa to efekt długofalowej współpracy Grupy WB z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Chorwacji. Kolejnych 18 systemów dostarczone zostanie we wrześniu 2019.

„Cieszymy się, że innowacyjne technologie Grupy WB zaprojektowane na rynki cywilne trafiają do służb drogowych nie tylko w Polsce, ale i za granicą” – mówi Piotr Wojciechowski, Prezes Grupy WB.

Jako firma inżynierska projektujemy całościowe, kompleksowe rozwiązania systemowe, bazujące na naszych własnych opracowaniach. Dzięki połączeniu technologii opracowanych w naszych spółkach Polcam – radary SMARTEYE i Mindmade – modemy inQL, możemy oferować kompleksowe rozwiązania systemowe zwiększające bezpieczeństwo na drogach na wiele kolejnych lat.

Piotr Wojciechowski, Prezes Grupy WB

„To kolejny krok rozszerzający nasze kompetencje na obcych rynkach" – dodaje Krystian Kaczyński, Prezes Polcam. „Nasza spółka jest od lat krajowym liderem producentów zaawansowanych systemów wideorejestratorów, systemów radarowych do pomiaru prędkości i automatycznego mandatowania. Kontrakty zagraniczne to dla nas naturalny krok w stronę ekspansji i globalnego rozwoju firmy” - przekonuje Kaczyński.

Reklama

Komentarze

    Reklama