Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Poczta Polska się zbroi

Fot. Pixabay, licencja Creative Commons CC0
Fot. Pixabay, licencja Creative Commons CC0

Poczta Polska szuka dostawcy 80 tys. sztuk amunicji 9 x 19 parabellum (luger). Jak na razie opublikowane przez Pocztę informację to tylko rozpoznanie rynku, jednak można się spodziewać, że po jego zakończeniu narodowy operator pocztowy, ogłosi przetarg i dokona zakupu amunicji.

Poczta Polska zamierza kupić amunicję do broni służbowej, która znajduje się na wyposażeniu pracowników Pionu Poczta Polska Ochrona. Chodzi dokładnie o 80 tys. sztuk fabrycznie nowej amunicji  9x19 parabellum (luger).

Poczta nie dopuszcza składania ofert na amunicję elaborowaną. Maksymalna długość łuski, która powinna zostać wykonana z mosiądzu, określona została na 19,15 mm, a długość naboju nie może być większa niż 29,7 mm. Masa pocisku, powinna mieścić się w przedziale 7,45-8 g. Poczta określiła też parametry dla prędkości początkowej pocisku oraz jego energii początkowej. I tak, prędkość musi mieścić się w zakresie 350-390 m/s, a energia początkowa w przedziale 500-570 J. 

Dostawa amunicji, jeśli dojdzie do zamówienia, ma odbyć się w terminie 3 dni od dnia zawarcia umowy.

Po co Poczcie amunicja? Zgodnie z danymi Pion Poczta Polska Ochrona, do którego trafić ma amunicja, zatrudnia ponad 3 tysiące kwalifikowanych pracowników ochrony, którzy realizują zadania związane m.in. z konwojowaniem pieniędzy.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze