Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

O strzelnicy w każdym powiecie na PGE Narodowy

Fot. P. Malicki

Jesteśmy przekonani, że popularyzacja strzelectwa i myślistwa kształtuje postawy, dzięki którym młodzi ludzie będą bardziej zainteresowani służbą państwu – przekonywał wiceminister obrony Michał Dworczyk, otwierając konferencję „Sokół-Strzelnica w powiecie” na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Tematem tej dwudniowej imprezy jest przede wszystkim kwestia funkcjonowania strzelnic, oraz wsparcie jakie w tym zakresie mogą zapewnić samorządy oraz MON. 

W imprezie, która w dniach 9-10 grudnia 2017 odbywa się w centrum konferencyjnym stadionu PGE Narodowy, bierze udział ponad 100 samorządowców i kilkuset przedstawicieli organizacji proobronnych oraz organizacji pozarządowych zaangażowanych w popularyzację strzelectwa. Są również obecni przedstawiciele MON, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, wojska i służb mundurowych.

W salach konferencyjnych odbywają się debaty koncentrujące się na ekonomicznych, prawnych i technicznych aspektach funkcjonowania strzelnic. Dyskusje są prowadzone w formule otwartej, aby umożliwić wymianę doświadczeń i informacji pomiędzy przedstawicielami powyższych środowisk i organizacji.

Czytaj też: Łatwiejszy dostęp do broni samoczynnej? W Sejmie ekspresowe prace nad projektem, mimo wątpliwości

Równolegle z dyskusją odbywa się też prezentacja firm i organizacji związanych ze strzelectwem, myślistwem i siłami zbrojnymi. Na stoisku Fabryki Broni można zobaczyć m.in. klasyczne i bezkolbowe warianty karabinka MSBS Grot, który wprowadzono kilka dni temu na uzbrojenie WOT oraz obecne w armii od lat karabinki Beryl. Zakłady Mechaniczne Tarnów prezentują dobrze znane wzory karabinów snajperskich i maszynowych, ale również moździerze 60 mm, w tym najnowszy, lekki wariant broni tego typu. Przed PGE Narodowy stanęła również strzelnica kontenerowa. Na stoisku Maskpol można zobaczyć m.in. nowe oporządzenie Dromader w kamuflażu MAPA. Pojawiły się również firmy produkujące wyposażenie dla strzelnic, natomiast firma Autocomp umożliwiła uczestnikom sprawdzenie umiejętności strzeleckich z wykorzystaniem wirtualnego symulatora strzeleckiego Śnieżnik, wykorzystywanego przez Wojsko Polskie. Są to atrakcje cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników.

Reklama

Komentarze

    Reklama