Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

MSW Ukrainy i FBI podpisały memorandum o współpracy

Fot. MSW Ukrainy
Fot. MSW Ukrainy

Ukraiński minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow spotkał się w Stanach Zjednoczonych z dyrektorem FBI Christopherem Wray`em. Owocem przeprowadzonych tam rozmów jest podpisanie memorandum zwiększającego zakres współpracy ukraińskich służb z amerykańskim Biurem.

Szef ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych odbywał roboczą wizytę w Stanach Zjednoczonych. Jednym z kluczowych efektów rozmów ukraińsko-amerykańskich jest podpisanie memorandum pomiędzy MSW Ukrainy a amerykańskim Federalnym Biurem Śledczym (FBI).

Minister Awakow zaznaczył tym samym, że do głównych sfer wzajemnej współpracy, pomiędzy organami ścigania obu państw, należeć będą walka z handlem narkotykami oraz cyberprzestępczością. Strona ukraińska jest zadowolona przede wszystkim z możliwości szerszej wymiany informacji z FBI, a także z uzyskania wsparcia w pewnych aspektach technicznych.

Obie strony mają więc pogłębić dotychczasową współpracę dotyczącą walki ze zorganizowaną przestępczością. Omawiane były również dotychczasowe sukcesy, m.in. akcje na Ukrainie, która była częścią międzynarodowych działań wymierzonych w osoby związane z cyberprzestępcami znanymi jako „Avalanche”.

Czytaj też:  Europol rozbił międzynarodową organizację cyberprzestępczą

Przedstawiciele ukraińskiego MSW odbyli także rozmowy z reprezentantami FBI oraz Departamentu Stanu, których tematem były działania hybrydowe strony rosyjskiej, prowadzone w kontekście konfliktu zbrojnego na wschodzie państwa.

Czytaj też: Francuskie śmigłowce dla MSW Ukrainy. Początek krajowego programu śmigłowcowego?

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze