Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Mariusz Kamiński z ujemnym wynikiem testu na Covid-19

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

W związku z ujemnym wynikiem testu w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 minister Mariusz Kamiński zakończył kwarantannę i powrócił do pracy w trybie stacjonarnym - przekazało w czwartek MSWiA.

We wtorek resort spraw wewnętrznych i administracji informował, że w związku z bezpośrednim kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem, po konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym od 23 października szef MSWiA Mariusz Kamiński przebywał na kwarantannie. Jak zapewniał m.in. wczoraj z sejmowej mównicy wiceszef MSWiA, Maciej Wąsik, szef resortu Mariusz Kamiński, cały czas był w stałym kontakcie z szefami służb podległych MSWiA.

"W związku z ujemnym wynikiem testu w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 minister Mariusz Kamiński zakończył kwarantannę i powrócił do pracy w trybie stacjonarnym" - przekazało dziś parę minut po godzinie 16:00 MSWiA. 

Przypomnijmy, kwarantanna wynikająca z ryzyka zakażenia koronawirusem, np. z uwagi na kontakt z osobą chorą, trwa 10 dni od dnia następującego po ostatnim dniu narażenia lub styczności ze źródłem zakażenia koronawirusem. Służby sanitarno-epidemiologiczne mogą podjąć decyzję o wydłużeniu lub skróceniu kwarantanny.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 20 tys. 156 osób, a zmarło 301 chorych. Ostatniej doby wykonano ponad 67,8 tys., a łącznie przebadano dotąd ponad 4 mln 404 tys. osób.

PAP/IS24

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze