Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Lampy UVC chronią przed wirusami. Specjalna oferta dla funkcjonariuszy

Grafika: UVC Polska
Grafika: UVC Polska

Lampy wirusobójcze i bakteriobójcze UVC to skuteczne narzędzie do dezynfekcji różnych obiektów, od wnętrz pojazdów (w tym wojskowych), aż po powierzchnie biurowe i magazynowe. Mogą więc być bardzo przydatne do wsparcia ochrony osób szczególnie narażonych na zakażenie koronawirusem. Firma UVC Polska wraz z Grupą Defence24 przygotowała specjalną ofertę dla żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych oraz czytelników Defence24.pl i InfoSecurity24.pl.

Defence24: Pandemia COVID-19 nie ominęła wojska i służb mundurowych. Zachorowanie i możliwość zarażenia innych członków zespołu osłabiło zdolności bojowe. Czy można uniknąć zakażenia żołnierzy, policjantów czy też zespołów karetek pogotowia?

Maciej Sitarek, Trans East West Sp. z o.o.: Całkowicie wyeliminować zagrożenia zarażeniem ze strony koronawirusa czy też innej infekcji bakteryjnej czy wirusowej nie można, ale można w bardzo poważny sposób ją ograniczyć. Są na to skuteczne sposoby.

Jak ograniczyć zakażenie, kiedy np. załoga czołgu czy karetki siedzi w małej powierzchni?

Oferowane przez naszą firmę przenośne sterylizatory na baterię o mocy 3,5W i 3,8W sprawdzą się w dezynfekcji kabin pojazdów wojskowych, wozów strażackich i karetek. Przy zastosowaniu lampy bakteriobójczej sterylizowane są zarówno kabiny pojazdów, powietrze, jak i sprzęt oraz narzędzia znajdujące się w zasięgu promieni UV. Według badań zalecanym czasem na dezynfekcję jest 30 minut. Lampa UVC-3,5W posiada system cyrkulacji powietrza, dzięki któremu powietrze jest dezynfekowane równomiernie na całej przestrzeni, co pozwala skrócić czas dezynfekcji do 15 minut.

A co z większymi powierzchniami typu biura czy stołówki? Czy posiadacie większe lampy do dezynfekcji dużych powierzchni?

Oferowane przez UVC Polska większe lampy o mocy do 150W mogą być wykorzystywane do codziennej dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń często uczęszczanych przez duże grupy osób, takie jak: koszary, biura i pomieszczenia kadry dowódczej, stołówki, siłownie i inne miejsca zbiórek służb mundurowych. Sugerowany czas działania lampy to 30 min.

image
Fot: UVC Polska

W czasach pandemii zapewnienie służbom mundurowym bezpiecznego środowiska pracy pozwala utrzymać ciąg pracy i uniknąć paraliżu decyzyjnego. Epidemia COVID-19 podwyższyła standardy higieniczne w wielu placówkach i nauczyła nas wszystkich, że tak prosta czynność jak dbałość o higienę może ratować życie. Jest to wyjątkowo ważne w małych pomieszczeniach, które są miejscem pracy tysięcy ludzi, narażających życie, aby nieść pomoc innym. Dlatego tak ważne jest zapewnienie czystej i bezpiecznej przestrzeni do pracy, tym bardziej w czasach po pandemii. Pracodawca zwiększa bezpieczeństwo kadry pracującej zwłaszcza w tak wymagającym i niebezpiecznym sektorze jak służba mundurowa.

Czym są lampy dezynfekujące UVC?

Lampy dezynfekujące UVC, nazywane także bakteriobójczymi i wirusobójczymi, to produkty o działaniu bezpośrednim, których promienniki emitują fale ultrafioletowe o długości 254 nm i 185 nm. Promienie UV z zakresu fal widma od 100 do 280 nm zostały przez naukowców sklasyfikowane jako promieniowanie UV-C, skąd produkty te biorą swoją nazwę.

Zostało potwierdzone, że promienie te, charakteryzujące się najkrótszym widem fal, w dużym natężeniu mogą neutralizować białka, a zatem niszczyć DNA i RNA wirusów i innych drobnoustrojów, co znajduje swoje zastosowanie między innymi w dezynfekcji.

Proszę przedstawić jakie produkty oferuje firma UVC Polska?

Posiadamy szeroki wachlarz produktów dezynfekujących UVC o działaniu bezpośrednim. Możemy zaoferować przenośne sterylizatory na baterię o mocy 3,5 W, które idealnie sprawdzą się w kabinach pojazdów wojskowych, a także karetkach i wozach strażackich. Posiadamy również duże lampy UVC o mocy do 150 W, które skutecznie dezynfekują powierzchnie do 100 m2. Posiadamy również modele z funkcją ozonowania, dzięki zastosowaniu ozonu powietrze w dezynfekowanej przestrzeni będzie sterylne. W naszej firmie mamy możliwość doradztwa i indywidualizacji do potrzeb. Podpowiadamy, czy wybrać modele z funkcją ozonowania czy bez, nasi Klienci zawsze mogą liczyć na naszą pomoc.

image
Fot: UVC Polska

Oprócz doradztwa UVC Polska we współpracy z Grupą Defence24 oferuje 20 proc. rabatu dla żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych oraz czytelników Defence24.pl oraz InfoSecurity24.pl, którzy przy zakupie produktu podadzą kod promocyjny "defence24". Oferta dostępna jest pod tym linkiem.

Oferta lamp dezynfekujących UVC wygląda bardzo atrakcyjnie. Co jeszcze wyróżnia ją na rynku? 

Lampy UVC dzięki swojej uniwersalności znajdują zastosowanie w różnych branżach i sektorach gospodarki, od przychodni lekarskich, przez salony kosmetyczne i fryzjerskie po magazyny. To co wyróżnia naszą ofertę na rynku, są usługi marketingowe ważne dla wszystkich naszych klientów, niezależnie od branży.

image
Fot: UVC Polska

Kupując lampy UVC Polska nasi klienci otrzymają profesjonalne materiały marketingowe w postaci naklejek na drzwi, standów i banerów na strony internetowe, które poinformują ich klientów, że pomieszczenie zostało zdezynfekowane i jest bezpieczne. Stworzenie wizerunku bezpiecznego pracodawcy i bezpiecznej firmy jest dla naszych klientów bardzo ważne. Wszyscy chcemy już wrócić do normalności, ale musimy dbać o swoje zdrowie i zdrowie innych. 

Jakie są korzyści ze stosowania lamp o bezpośrednim działaniu?

Lampy UVC są bardzo skuteczną metodą dezynfekcji, eliminują nawet 99,9 proc. wirusów i innych drobnoustrojów. Dodatkowa funkcja ozonowania zapewnia podwójną siłę sterylizacji, a także odświeża powietrze z dymu i nieprzyjemnych zapachów.

Dużą zaletą dezynfekowania przestrzeni lampami UVC jest możliwość częstej repetycji czynności. Po zakupie produktu można samemu dostosować częstotliwość i czas dezynfekcji do potrzeb, choć minimalnym zalecanym czasem pracy lampy jest 30 minut.

Jaką mamy pewność, że lampy dezynfekujące UVC są skuteczne i jak dobrać odpowiedni produkt?

Nasze lampy zostały przebadane przez Centralny Instytut Ochrony i Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. W trakcie badania wyznaczone zostały wartości MDE (maksymalnego dopuszczalnego napromieniowania) i zbadana moc promieni UVC.

image
Fot: UVC Polska

 

Efektywność lamp dezynfekujących została potwierdzona licznymi doniesieniami naukowymi, certyfikatem The International Commission on Illumination i innych. Wiele polskich instytucji naukowych pozytywnie odnosi się do dezynfekcji powierzchni przy użyciu promieni UVC, między innymi wspomniany Centralny Instytut Ochrony i Pracy.

Skuteczność wskazano na podstawie dawki energii niezbędnej do usunięcia mikroorganizmów z powierzchni w odległości 1 m, potrzebuje ona około 13 minut, aby ją zdezynfekować w 90 proc. Relatywnie dłuższy czas naświetlania powoduje dalszą eliminację drobnoustrojów, co gwarantuje jałowe, bezpieczne środowisko. Naukowcy na podstawie badań, proponują zastosowanie takiej dawki, aby zapewnić eliminację 99 proc. drobnoustrojów.

Kluczowe przy wyborze lampy dezynfekującej UVC są 2 parametry: powierzchnia działania oraz moc lampy. Pierwszy określa jak duży obszar może zostać zdezynfekowany podczas jednej sesji, drugi natomiast determinuje to jak szybko urządzenie jest w stanie zneutralizować drobnoustroje na określonej powierzchni.

Dziękuję za rozmowę.

Materiał promocyjny

Reklama

Komentarze

    Reklama