Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

"Krokodylków" nie stać na pojazdy specjalne

Fot. Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Fot. Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie udzielił ostatecznie zamówienia na dostawy fabrycznie nowych furgonów wraz z wyposażeniem. Jak poinformował GITD, ceny złożonych ofert przewyższają kwotę, którą Inspektorat zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zakupu.

Zamówienie dotyczyło dostawy 64 fabrycznie nowych pojazdów specjalnych, czyli furgonów wraz z wyposażeniem. Wszystkie samochody miały zostać wyprodukowane w bieżącym roku, a także - jak zaznaczał Inspektorat - wolne od wad, ze specjalistyczną zabudową i wyposażone w specjalistyczny sprzęt.

Oferty i firmy ocenione zostać miały na podstawie ceny, gwarancji (na pojazd, na zabudowę pojazdu i na nadwozie, części blacharskie oraz powłoki lakiernicze), zużycia energii oraz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych. Postępowanie, ogłoszone jeszcze we wrześniu 2018 roku, realizowane było w ramach procedury otwartej. 

GITD nie udało się jednak wybrać zwycięskiej oferty. Jak informuje, unieważnił postępowanie, ponieważ ceny złożonych ofert przewyższają kwotę, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Co więcej, podkreśla że nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na ten cel.

Oznacza to, że wszystkie oferty opiewały na kwotę wyższą niż ok. 22,4 mln złotych netto. GITD zamierzał bowiem zakupić wszystkie pojazdy za trochę ponad 22,357 mln złotych netto.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze