Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Kolejne prezydium Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych na granicy z Białorusią

Fot. Straż Graniczna/Twitter
Fot. Straż Graniczna/Twitter

We wtorek prezydium sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych będzie na granicy z Białorusią - poinformował w niedzielę szef komisji Wiesław Szczepański (Lewica).

W ostatnich dniach po interwencjach Straży Granicznej, strona białoruska chciała zabrać całą grupę koczująca na wysokości miejscowości Usnarz Górny. Ponad połowa cudzoziemców opuściła teren, pozostałe osoby nie chcą opuścić miejsca koczowiska - poinformowała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna.

Grupa cudzoziemców koczująca po białoruskiej stronie granicy chce dostać się do Polski i starać się o pomoc międzynarodową. Przejścia na polską stronę pilnują żołnierze i funkcjonariusze SG. Natomiast z białoruskiej strony przed ewentualnym odwrotem zagradzają im drogę tamtejsze służby.

"We wtorek prezydium Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych będzie na granicy. Będziemy rozmawiali w Białymstoku na ten temat i zobaczymy, jeżeli ta grupa jeszcze tam będzie to będziemy starali się tam podjechać i porozmawiać ze Strażą (Graniczną - przyp. red.), oczywiście nie przekraczając granicy" - powiedział Szczepański w Telewizji Republika.

Polska Straż Graniczna wskazuje, że w całym ubiegłym roku na odcinku podlaskim zatrzymano 122 osoby, które nielegalnie przekroczyły granice. W tym roku to już około 780 cudzoziemców. SG odnotowała dotychczas ponad 2 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy, z czego ok. 1 tys. 350 próbom pogranicznicy zapobiegli.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze