Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Jak działa Jastrząb? Hertz Systems prezentuje możliwości systemu w Lublinie

Fot. InfoSecurity24.pl
Fot. InfoSecurity24.pl

System „Jastrząb” służy do wykrywania, śledzenia i neutralizacji dronów. Pozwala na obserwację lotu obiektu na mapie i generuje automatyczny alarm w razie wtargnięcia obiektu w strefę strzeżoną. Potrafi wskazać miejsce działania operatora, jednocześnie pokazując je na mapie. System wykrywa drony dzięki zastosowaniu gamy detektorów: kamery obrotowej, która automatycznie śledzi obiekt, radaru sektorowego o zakresie detekcji 120 stopni, radionamiernikom i radaru obrotowego o zakresie działania 360 stopni.

„Jastrząb” eliminuje wrogi obiekt za pomocą neutralizatora ręcznego, stacjonarnego obrotowego lub neutralizatora stacjonarnego dookólnego bądź kierunkowego. 

System „Jastrząb” został wykorzystany w Polsce podczas międzynarodowego zlotu żaglowców The Tall Ships Races w Szczecinie w 2017 r. Jego zasięg obejmował wówczas milę morską. Funkcjonariusze policji – podczas zabezpieczania imprezy - wykorzystywali i wyposażeni byli w neutralizatory ręczne.

„Jastrząb” to system gotowy do wdrożenia. Hertz Systems prezentuje go w Polsce oraz podczas licznych zagranicznych konferencji i imprez targowych.

Reklama

Komentarze

    Reklama